Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Kategorie

vozovka v ul. J.Jabůrkové

12.10.2017 Stanislav Vladyka |

Dobrý den. Možná nejsem jediný, kdo se Vás dotazuje, jak je to s výstavbou místní komunikace v ul. J.Jabúrkové. Již více jak měsíc jsou hotové vodovodní přípojky a do jejich výkopů na zarovnání byl navezen hrubý štěrk. My, co tam bydlíme si asi budeme muset pořídit nové gumy, které velmi trpí na ostrém štěrku i při velmi pomalé jízdě. Asi těžko budeme moci žádat o příspěvek na jejich koupi. Vámi původně avizovaný termín byl konec září 2017 jste nyní posunuli do konce listopadu 2017. Vážně pochybuji o realizaci v tomto termínu. Nedovedu si představit co se poděje v zimním období při průtahu pluhem, pokud nebude vozovka opravena. Co Vy na to.? Přeji hezký den. Vladyka St.

2017-10-12 17:51:17

Dobrý den pane Vladyko.

Stavba v ul. J. Jabůrkové se z více důvodů zkomplikovala a termín dokončení je skutečně prodloužen, nicméně dílo bude dokončeno a sjízdnost zajištěna.V nejbižší době se zahájí práce. Ještě na podzim bude kompletně dokončen povrch v úseku od č.p. 261 po 215, úsek kolem garáží po ul. J. Potůčka se uvede do sjízdného stavu a společně s úsekem č.p. 279 až 251 se dokončí na jaře 2018.

Také hezký den V. Čapek.

Zastřešení kontejneru na odpad

27.08.2017 Lukáš Krystek |

Dobry den, rad bych se Vás zeptal, zda je možné renovovat zastřešení kontejneru v ulici Školská (228)? Chtěl bych Vás noc poprosit o zvážení této investice. S rodinou zde bydlíme již 4 roky a snažíme se okolí domu udržovat v pořádku a v čistotě. Rádi bychom měli v pořádku i tuto věc. Předem Vám mockrát dekuji za odpověď. Hezky den Lukáš Krystek

2017-08-27 10:15:10

Dobrý den pane Krystku,

omlouvám se za pozdní reakci. Chtěl jsem Vám odpovědět s informací o konkrétním řešení. Přestavu kontejnerového stání máme v plánu, ale zatím řešíme vhodné umístění stavby tak, aby vyhovovala rozhledovým poměrům v místě, dochozí vzdálenosti pro celou oblast a podmínkám stavebního zákona. Náš návrh otočit směr jízdy v tamní jednosměrce ( vyřešilo by to výhled v křižovatce ) neprošel u samospráv bytových domů. Určitě však řešení najdeme a Váš oprávněný požadavek bude vyslyšen.

S pozdravem V. Čapek.

voda

21.06.2017 Vladimír Klimpl |

Dobrý den pane starosto chtěl bych vědět z jakého zdroje při absolutním nedostatku vody se čerpá tato kapalina na kropení fotbalového hřiště po 24 hodin v Ohrazenici?

2017-06-21 19:00:19

Dobrý den pane Klimple.

K zavlažování travnatého fotbalového hřiště ve sportovním areálu Ohrazenice je používána voda z vlastního vrtu provozovatele. K regulaci a omezení čerpání vody zatím nedošlo.

S pozdravem V. Čapek.

Z HŘIŠTĚ PARKOVIŠTĚ

19.06.2017 Dana Ratmanová |

Dobrý den pane starosto, zajímá mě, kdy a kdo rozhodl, že z asfaltového hřiště u kopce v Trnové budou odstraněny sloupky na sítě a hřiště se stane PARKOVIŠTĚM bez označení příslušnou dopravní značkou? Děkuji za odpověď. Ratmanová

2017-06-19 14:41:14

Dobrý den paní Ratmanová.

Situace se nyní řeší. Již několik let se ptám prostřednictvím Místní komise v Trnové, co dále s touto plochou. Je využívaná? Máme investovat do nového povrchu? Sloupky jsme prvně natřeli, ale časem byly opět dezolátní a slyšel jsem převážně názory, že je tato plocha nevyužívaná. O pár desítek metrů je udržované hřiště u hasičské zbrojnice a v Trnové je celkem pět dětských hřišť a sportovišť. Až nyní, když na asfaltu začala parkovat vozidla, se hnuly ledy a místní dali dohromady žádost s podpisy o obnovení hřiště. Naše reakce je taková, že do změny rozpočtu je navžena finanční částka na opravu povrchu, doplnění nových sloupků atd. Změna rozpočtu bude projednána 28.6.2017. Následně budou instalovány prvky znemožňující parkování aut. Zároveň se však domnívám, že ta auta jsou také  místních a teoreticky mohlo být v lokalitě parkoviště. Tolik současný vývoj.

S pozdravem V. Čapek.

Strojní čištění komunikací

08.01.2017 František Novotný |

Dobrý den pane starosto, je nějaký důvod proč se strojní čištění komunikací (celoroční) vyhýbá ulici Čechova v Ohrazenicích, s pozdravem Novotný

2017-01-08 21:58:21

Zdravím Vás pane Novotný.

Váš dotaz jsem přesměroval na adresu SmP a.s.,což je firma, která má údržbu komunikací v majetku města na starosti. Dostalo se mi dnes odpovědi, že nedostatek je odstraněn a neměl by se opakovat. Zároveň jsem byl upozorněn, že v uzší části ul. Čechova neprojede sypač v případě zaparkovaných vozidel.

Snad již bude vše v pořádku. V. Čapek.

uklid chodníku od sněhu tolarova ulice

05.01.2017 Dana Melicharová |

Proč se uklízí jen levá strana chodníku směrem od kauflandu a pravá ne.Předloni i vloni jsme se poptávali ale slyšeli jsme samé výmluvy.Jedná se o chodník v tolarově ulici směrem k nádraží.Není to vaše nápln práce ale doufám že pomuže když se poptáte vy Děkuju.

2017-01-05 17:27:17

Dobrý den paní Melicharová.

Zimní údržba města je dána každoročně novelizovanou vyhláškou a má jasná pravidla. Dovoluji si přidat odkaz : http://www.pardubice.eu/urad/radnice/vyhlasky-a-narizeni/evidence-vyhlasek-a-narizeni/8-2016-novela-narizeni-o-zimni-udrzbe-mk/

Bohužel není v silách zhotovitele obsáhnout všechny plochy a tak je mnoho ulic udržováno jen po jedné straně. Tím je zajištěna průchodnost, ale někteří občané prostě musejí přejít na protější chodník. V ul. Tolarova je vybrána strana, která je pro údržbu schůdnější ( méně křižovatek ) a navazující na podchod k nádraží. Tím chci říci, že jste v minulosti neměla slyšet žádné výmluvy, nýbrž Vám měla být poskytnuta tato fakta. Ve vyhlášce jsou také vyjmenované úseky, kde se údržba neprovádí. Tato místa se snažíme zajistit z prostředků obvodu sami vlastní technikou a to dle důležitosti dané komunikace. Naštěstí nejsme na horách, a tak těch pár dní, kterých se to týká, se dá snad přečkat.

S pozdravem V. Čapek.

plánovaná asfaltovna v Semtíně

08.11.2016 Martina Zajdlová |

Vážený pane starosto, ráda bych se informovala, jak vypadá aktuálně situace s plánovaným otevřením asfaltovny Eurobit v Pardubicích - Semtíně. Našla jsem na internetu článek za začátku roku 2016, kde firma měla žádat o povolení k provozu. Víte prosím, jak to tehdy dopadlo? Bude se v Semtíně asfalt vyrábět nebo ne? Podle nás to bude mít velký vliv na ovzduší v přilehlých částech města a protože zvažujeme přestěhování do Pardubic, rádi bychom tuto skutečnost věděli ještě před našim rozhodnutím. Moc děkuji za odpověď. Zdraví Mgr. Martina Zajdlová

2016-11-08 10:20:10

Dobrý den paní Zajdová.

Firma Eurobit představila svoje vize a záměry v průmyslové zóně Semtín začátkem tohoto roku. Pokud je mi známo, tak po vznesených požadavcích Městského obvodu Pce-VII a zároveň města ( OŽP a OD ) od své iniciativy odstoupila. Současně uvádím, že ve stejné lokalitě již řadu let obalovna existuje a nepamatuji si jediný problém, který bychom museli řešit.

S pozdravem Vítězslav Čapek.

revitalizace zeleně na náměstí v Trnové

20.10.2016 Mgr. Dana Nováková |

Vážený pane starosto, dnes je prováděno v rámci revitalizace zeleně na náměstí v Trnové odstraňování keřů kolem chodníků. Včera byl proveden průklest stromů, což je v pořádku. Domnívala jsem se, že tolik potřebná cyklostezka v těchto místech, není vybudována proto, že se chrání vzrostlý "zelený plot" z keřů. Když ho dnes odstraňují, tak jsem se zaradovala, že konečně už se cyklostezka bude budovat. Pracovníci, kteří revitalizaci provádějí, mi však sdělili, že se bude vysazovat nový zelený plot. Můžete mi prosím vysvětlit, proč už se nezačala budovat cyklostezka, když je všem známo, že cyklisté jezdí po chodnících a ohrožují bezpečnost jak chodců, tak i těch, kteří vycházejí z domu nebo vyjíždějí autem? Už se tu stalo několik vážných nehod. Sama se bojím pustit malé děti z domu, aby je hned před brankou nesrazil nějaký rychle projíždějící cyklista. Městská policie dělá, že o tom neví. Ale sankce stejně nejsou řešení. Přece není normální, aby cyklostezka skončila hned za křižovatkou a "vyhodila" cyklisty do silnice nebo na chodník. Bude už se prosím ta potřebná cyklostezka řešit? Děkuji za odpověď. Mgr. Dana Nováková

2016-10-20 10:57:10

Dobrý den paní Nováková.

Práce, které započaly v ul. Bohdanečská a Jiřího Potůčka v Trnové odpovídají schválené, s občany prodiskutované a veřejně zmiňované investiční akci obvodu. ( http://www.pardubice7.cz/revitalizace-verejne-zelene-namesti-a-ulic-bohdanecska-a-j-potucka-v-trnove )

O požadvku další cyklostezky v tomto místě slyším poprvé a opravdu není její realizace plánovaná. Pokud máte na mysli situaci u kruhové křižovatky " U Kalvodů ", zde pokračuje stezka podél ul. Poděbradská a do ul. Bohdanečská musí cyklisté používat místní komunikaci, která má dostatečné parametry. O občasné jízdě po chodníku na kole vím a MP je na to upozorňována. Vážné nehody, jak píšete, mi nebyly dosud hlášeny, ale chápu Vás, že situace může být pro chodce a děti nebezpečná, pokud dochází k porušování dopravních předpisů.

Shrnu to konstatováním, že cyklostezka v této ulici není v plánu.

S pozdravem V. Čapek.

Prosba

21.09.2016 Anežka Lukášová |

Dobrý den pane starosto. Chtěla bych se Vás na něco zeptat. (Spíš Vás o něco poprosit). Já a mé dvě děti bydlíme ve Vrchlabí a ráda bych se přestěhovala do Rosic nad Labem. Žijí tam mé rodiče a budu pracovat u mamky v její firmě a ráda bych tam i bydlela. Tak jsem se Vás chtěla zeptat, zda by nebyla nějaká možnost bydlení, teda i s trvalým pobytem pro nás tři. Kdyby to šlo nastěhovala bych se k rodičům, ale nevešli by jsme se tam. Tak jsem Vás chtěla poprosit touto cestou, zda by nebyla nějaká možnost bydlení. Předem moc děkuji za Vaši odpověď. Anežka Lukášová

2016-09-21 13:20:13

Dobrý den paní Lukášová.

Těší mně Váš zájem o přestěhování do naší části města. Městský obvod Pardubice VII spravuje a pronajímá v současné době pouze tři byty a všechny jsou obsazené. Další bydlení je ryze komerční a musíte se obrátit na relitky, nebo studovat inzeráty. Město jako takové však disponuje s cca dvěma tisíci bytů a tak bych Vám radil kotaktovat Odbor majetku a investic magistrátu města Pardubice viz odkaz - http://www.pardubice.eu/urad/radnice/odbory-magistratu/odbor-majetku-a-investic/ .Snad Vám něco nabídnou, nebo poradí.

Víc pro Vás nemohu nyní udělat.

S pozdravem Vítězslav Čapek.

Přechod v Ohrazenicích

16.09.2016 Petr Šebek |

Dobrý den, můj dotaz se týká přechodu pro chodce u mostku v ulici Semtínská. Chtěl bych se zeptat zda by nestálo za úvahu vybudovat zde zvýšený přechod,který by zajistil bezpečnost chodců zejména dětí,které přes tento přechod přechází cestou do školní jídelny a do školky opravdu mnoho a zároveň by upozornil řidiče, že tato ulice není tranzitní "rychlou" trasou.Přechod je uprostřed dlouhé rovinky a spoustu lidí zde jezdí opravdu rychle.Myslím že tato investice by výrazně zvýšila bezpečnost v celé ulici. Děkuji. S pozdravem Petr Šebek

2016-09-16 21:23:21

Dobrý den pane Šebku.

Za úvahu to stojí. Nemyslím, že by byl přechod nebezpečný, má ostrůvek a zúžení, ale ke zpomalení vozidel by pochopitelně došlo. Stěžejní bude vyjádření dopravního podniku. Ten logicky nemá pro MHD tyto prvky v oblibě. Druhý problém je konstrukce zmiňovaného mostku a nárazy od nadskakujících vozidel. Probereme to a informujte se buď u mne nebo pana Habivského ( 466798342 ).

S pozdravem V. Čapek.


Kalendář akcí

Říjen 2017
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 13 14 15
16 18 19 20 21 22
24 25 26 27 28 29
30 31          

← Září 2017 Listopad 2017 →


  • Statutární město Pardubice
    Městský obvod Pardubice VII
    Gen. Svobody 198, 533 51  Pardubice

    Úřední hodiny naleznete zde:
  • IČ: 00274046
    DIČ: CZ00274046
  • Tel.: +420 466 798 332
    ID datové schránky axwbv4z
  • Elektronická podatelna:


    Elektronické faktury:

Informace o kvalitě ovzduší v Rosicích

© 2017, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑