Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Kategorie

komunální odpad

19.03.2020 Lukáš Vysypal |

Dobrý den pane Čapku, obracím se na vás s dotazem ohledně ceny za svoz komunálního odpadu. Letos jsem byl už nemile překvapen zvýšenou cenou 650,- Kč na osobu. Jsme rodina se 3 dětmi a musíme platit 4x 650,- Kč ročně + 2x 650,- Kč za prarodiče. V našem rodinném domě máme nádoby na plast, papír, kov a sklo. Vše poctivě třídím a několikrát za měsíc vyvážíme do sběrného dvora, nebo do nádob u samoobsluhy nebo vašeho úřadu. Letos jsem přemýšlel i o pořízení hnědé popelnicie na bioodpad, ale po obdržení složenek do schránky mě ta chuť okamžitě přešla. Neplánujete jinou cenovou politiku? Jako rodina, co poctivě třídí, tak platíme pořád více a více. Přitom by nám stačila na ostatní odpad jen jedna popelnice za 14 dní. Neplánujete třeba zavést nalepovací kupóny na popelnice pro komunální odpad, jako to bylo kdysi před lety? Zaplatit skutečně jen za to co se mi popeláři vyvezou? Přeci není možné, když se pořád více a více třídí a obec má z tříděného odpadu více a více peněz, aby lidé platili pořád větší částky. Motivace k třídění nyní nulová. A to nemluvím jen za sebe, věřte mi. (neřeším v tuto chvíli neustále přeplněné a nevyvežené popelnice na papír a plast). Motivace k pořízení nádoby na bioodpad - nulová. Raději budu posekanou trávu házet do popelnic na komunální odpad, když už za to platím a ušetřím naftu a nepovezu to do sběrného dvoru. Proč bych měl živit bioskládku v Dražkovicích a ještě podporovat tento business, když z toho nic nemám a musím platit jak blázen... Fakt by chtělo s tímto už něco dělat, nebo poskytnout třeba nádoby na bioodpad zdarma v kombinaci s kupóny.. motivovat lidi ke třídění apod... Děkuji Lukáš Vysypal

2020-03-19 11:28:11

Dobrý den pane Vysypale.

Souhlasím, že navyšování ceny za svoz netříděného odpadu je pro ekonomiku domácnosti demotivující ohledně třídění. Jenže. K navýšení ceny došlo po mnoha (cca 15) letech. V případě, že město přijme polatky od všech poplatníků, stejně ještě doplatí asi 17 mil korun na celý systém likvidace odpadu. Separovaný odpad už dávno není výdělečnou komoditou a pokud nechceme bydlet mezi povrchovými skládkami (a spalovnám se taktéž bráníme), nezbývá než třídit a alespoň jednu třetinu odpadu zužitkovat (tak je to dnes). Za naše peníze se provozují sběrné dvory a narůstá počet stanovišť kontejnerů, odpadkových košů, košů na psí exkrementy atd.atd. Pokud by byla tato služba opravdu výdělečná, určitě bych podporoval "popelnice zdarma".

V. Čapek.

rozhlas

18.03.2020 Jiří Dubec |

Dobrý den pane starosto, tak rozhlas v Ohrazenicích-Pohránovské ul. stále nefunguje jak by měl. Dnes, t. j. 18.3. 2020 v 18 : 11 hod bylo slyšet dobře jen úvodní a konečnou znělku. O co v hlášení šlo to nevím. Problém nefunkčního rozhlasu u nás se táhne léta, tak se ptám, jestli to někdo řeší. Děkuji, hezký den J.Dubec

2020-03-18 18:18:18

Ano, řešíme to. Jde-li o hlášení z magistrátu, je ještě možno použít web. stránky viz okopírovaný text ke stejnému dotazu :

Dobrý den,

servisní technik je osloven. Míst je víc. Problém nastává, pokud je hlášení z města a propojuje se s místními ústřednami. Doslovný text hlášení je možno najít i s časy vysílání na webu města:

https://www.pardubice.eu/systemove-stranky/titulni-stranka/dulezite-informace/hlaseni-v-mestskem-rozhlase/

S pozdravem V. Čapek.

Rozhlas

18.03.2020 Kašparová |

Dobrý den, máme neustále problém s rozhlasem, v Ohrazenicích, Vrchlického 109 - hned u protihlukové stěny, není rozumět co úřad hlásí. Je to několikaletý problém. Vím, že jste to již řešili, ale u nás je stav stále stejný. Zvykli jsme si, že vlastně rozhlasu nerozumíme, ale bohužel nyní se vše obrátilo vzhledem ke koronaviru. Prosím, zda by bylo možné tento problém vyřešit. Děkuji Kašparová

2020-03-18 15:26:15

Dobrý den,

servisní technik je osloven. Míst je víc. Problém nastává, pokud je hlášení z města a propojuje se s místními ústřednami. Doslovný text hlášení je možno najít i s časy vysílání na webu města:

https://www.pardubice.eu/systemove-stranky/titulni-stranka/dulezite-informace/hlaseni-v-mestskem-rozhlase/

S pozdravem V. Čapek.

Elektricke vedeni

05.03.2020 Martina Zemanova |

Dobrý den pane starosto obracime se na vas s dotazem asi pred deseti lety nevime to presne zacaly u nas v Ohrazenicich ve Finskych domkach davat elektricke vedeni na stožarech do kabelu jen u nas v Pistorove ulici to nedodelaly mame strach delat veskerou udrzbu na dome napr.cisteni okapu nebo nateračske prace bude stim do budoucna pocitano na dokonceni dekuji Zemanova Martina

2020-03-05 11:59:11

Zdravím Vás paní Zemanová.

Nevím o žádné takové akci, kterou by měl ČEZ v plánu. Pozeptám se. Zřejmě jde o úsek někde u lávky přes čtyřproud. Zdá se mi, že u rodinných domů je vše v kabelech. Prosím, upřesněte místo.

V. Čapek.

výstavba

08.01.2020 Dita Bergmannová |

Dobrý den, ráda bych se zeptala, ve kterém roce byla dokončená výstavba domů v ulici Jozefa Gabčíka, Pardubice - Trnová. Předem děkuji za odpověď.

2020-01-08 17:31:17

Dobrý den.

Moc se omlouvám, ale dotaz se ke mně nedostal. Čtu to až dnes.

Domnívám se, že v roce 2010.

Pokud to potřebujete přesněji, obraťte se na stavební úřad, nebo to poptám já.

S pozdravem V. Čapek.

Rozhlas

04.11.2019 Ivo Bálský |

Dobrý den, nevím proč jste došli k názoru, že někdo stojí o poslech vámi zvolené hudby z amplionů na ulici. Musím říci, že mi už s vašimi naprosto nesrozumitelnými a o to hlasitějšími hláškami a teď s touto novinkou dochází trpělivost. Asi si najmu pořádnou zesilovací soupravu a začnu vám vaše hlášení a nejakou tu muziku chodit pravidelně a stejně hlasitě chodit přehrávat k vám na účad, aby jste si toho taky užili. Zdraví Ivo Bálský

2019-11-04 11:49:11

Dobrý den pane Bálský.

Pro dnešek byla objednána revize amplionů, což je třeba jednou ročně. Pokud některý rozhlas nefunguje, jsme naopak napadáni, že to nefunguje. Hudba byla pokud vím rozhlasová stanice, kterou si do systému pustil objednaný technik.

Děkuji za případné pochopení.

V. Čapek.

ul. Nádražní Rosice - Kréta

11.10.2019 Petr Novotný |

Dobrý den, před několika týdny proběhlo v ulici Nádražní Rosice-Kréta, hlukové měření ke zjištění aktuální stavu hluku po rekonstrukci protihlukové stěny. Rád bych se zeptal, jak toto měření dopadlo, zda je stále v plánu nová protihluková stěna a zda je možné zprávu o měření zveřejnit, případně zaslat na email k seznámení? Dále bylo během rekonstrukce protihlukové stěny demontováno veřejné osvětlení v úseku ulice Nádražní od čp. 111 po čp. 193. Bude se osvětlení montovat zpět, nebo zůstane tato část ulice neosvětlena? A posledním dotazem prosím o informaci, zda v ulici Nádražní je v budoucnu plán na výstavbu splaškové kanalizace. Předem děkuji za odpověď. Novotný.

2019-10-11 18:00:18

Dobrý den pane Novotný.

Výsledky měření k dispozici nemám, ani nevím, zda budou tak důležité. Nová PS se skutečně stavět bude. Nedávno jsem se za obvod vyjadřoval k ing. sítím a projekt počítá se stavbou v rozsahu od lesa až do oblouku křižovatky u f. Krista.

VO na bývalé PS bude opět namontované na opravené stěně a funkční. Projednáno 17.9.2019 s p. ředitelem SmP.

Pokud vím, o vybudování splaškové kanalizace ve vaší ulici se neuvažuje. Dnes jsem toto téma nadnesl při jednání s VAKem a vedením města. Pokusím se na to znovu navázat, ale stavba by byla obzvlášť komplikovaná. V tak úzké komunikaci by byl zcela znemožněn příjezd k vašim nemovitostem po dobu stavby.

S pozdravem V. Čapek.

Vážený pane starosto. Rád bych věděl kdo zadal úpravu části chodníku chodníku od kontejnerů na tříděný odpad směrem k můstku. A byl se tam po dokončení alespoň podívat? Podle mého je to velmi nepodařená, až zbytečná akce. Již nyní se použitý materiál vydrolováním nachází z části i na vozovce a jak to asi bude vypadat po nějaké době? To se nedalo navázat na stávající dláždění a ten kousek upravit stejnou technologií? Myslím, že by to bylo jednak pohlednější a určitě trvanlivější.

2019-07-24 11:23:11

Dobrý den pane Svobodo.

Jedná-li se o kontejnerové stání v ulici Doubravická, je situace následující. Před několika lety jsme hodlali propojit právě chodník od ulice M. Majerové přes mostek směrem ke Globusu. Pochozí plocha na mostku po této straně je však natolik úzká, že jsme skončili už u projektu. Nedostali bychom stavební povolení a nikdo by to nezkolaudoval. Jelikož nám je jasné, že tam lidé stejně chodí ( na vlastní nebezpečí ), byl pruh zeleně u vozovky alespoň vysypán drtí, takže se nechodí v hlíně. Protější chodník, jehož úseky jsou v dezolátním stavu, opravíme v brzké době ( administrativně je vše připraveno ). Takže závěrem, úsek, který zmiňujete není chodník a řešení je možné jedině rozšířením mostku.

S pozdravem V. Čapek.

Cyklostezka nadjezd Doubravice

20.06.2019 Hana Kvochová |

Dobrý den pane starosto, chci se zeptat, jak bude řešena cyklostezka na nadjezdu v Doubravicích po novém napojení silnice od Hradce Králové. Tato oficiálně značená cyklostezka je velmi frekventovaná a využívaná jak cyklisty tak chodci.Překonání nadjezdu po cyklostezce je již v současné době velmi nebezpečné a ještě horší to bude po zprovoznění přípojky od Hradce Králové. Pro motoristy se jedná o výbornou věc, ale cyklistům a chodcům, pokud řešení cyklostezky zůstane, se situace velmi zkomplikuje. Bohužel jsem nenalezla žádnou studii k předmětné stavbě, ve které by se řešila i zmiňovaná cyklostezka. Děkuji Vám za odpověď. Hana Kvochová,Ohrazenice.

2019-06-20 16:53:16

Dobrý den.

Překonání širší obousměrné komunikace je pro cyklisty a chodce řešeno ostrůvkem.

V. Čapek.

Prosím o zjištění zdroje nepříjemného zvuku

28.03.2019 Helena Ždímalová |

Dobrý den pane starosto - chtěla bych vás poprosit o zjištění zdroje nepříjemného zvuku, který nás v poslední době obtěžuje... Nejvíc je slyšet u našeho domu - Marie Majerové 282-284 v Ohrazenicích a v podstatě se nese celou naší ulicí i okolo fotbalového stadionu. Na ulici Semtínská už téměř není slyšet. Ve dne se dost ztrácí v hluku, který je běžný a navíc běží oprava Doubravické ulice, ale v noci nám to duní a zřejmě rezonuje o stěny domu- na lodžiích je to hodně silně slyšet- u toho, kdo je nemá zasklené... A také ten zvuk není téměř slyšet v okolí benzinky a myčky u kruhového objezdu. Zvuk se - podle nás - šíří ze směru nové budovy depozita, která byla nedávno dostavěna. Dnes do areálu zajížděli pracovníci knihovny a ti mi umožnili budovu obejít- v těch místech byl tento zvuk poměrně nejsilnější... Budova prý ještě není zkolaudovaná, takže by bylo potřeba zjistit zdroj a příčinu zvuku, aby nás neobtěžoval a hlavně šel odstranit. Nyni se ještě moc nespí při otevřených oknech, ale až budou vedra, tak by to bylo hodně nepříjemné... Napadlo mě, jestli to nebude zvuk třeba od klimatizace... Prosím vás tedy o pomoc pŕi řešení záhady, co je vlastně příčinou zvuku, který nám tady znepříjemňuje život. Děkuji - Helena Ždímalová

2019-03-28 14:51:14

Dobrý den paní Ždímalová.

Požádám městskou policii o prověření v nočních hodinách. Mohlo by jít o zvuk tepelného čerpadla, ale také od zkoušek nově zrekonstruvaného kotle v teplárně Synthesie, na což jsme upozorněni. Zkoušky kotle, který ve finále přinese samá pozitiva mají probíhat až do 3.5.2019. Poté naběhne zkušební provoz.

S pozdravem V. Čapek.


Kalendář akcí

Březen 2020
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

← Únor 2020 Duben 2020 →


© 2020, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑