Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Kategorie

odstavené auto

27.11.2017 Vladimír Klimpl |

Pane starosto posílám opět dotaz ohledně auta odstaveného v ulici M.Majerové v Ohrazenicích tato záležitost už byla jednou posuzována bez výsledku,auto už tady stojí jedenáct let,ztratily se registrační značky 4T5 57 01 Ford Escort výrobního čísla WFONXXGCANRT36189 tak prosím o řešení této situace.

2017-11-27 13:50:13

Ještě jednou dobrý den pane Klimple,

informaci jsem předal k řešení odboru ŽP a Dopravy ÚMO. Autovraky jsou celoměstským problémem a legální řešení likvidace těchto vozidel je hrozně zdlouhavé. Na podnět, jaký jste poskytl třeba vy, vyzývá úřad soudního znalce, který vystaví za úplatu odborný posudek, jehož výsledkem je určení vraku vozidla, nebo ne. Pokud ne a vozidlo neporušuje zákon, či vyhlášky ( stojí tam, kde stát může ) není možnost s tím nic dělat, ačkoli zabírá parkovací místo a přitom se hodí spíše do šrotu. Pokud se o vrak dle znalce jedná, následuje oslovení provozovatele, vylepení výzvy k odstranění a vyvěšení na úřední desce. Vše má své lhůty a teprve poté můžeme, opět za úhradu, nechat vrak odtáhnout a zlikvidovat.

Na posledním jednání Kolegia starostů s vedením města 8.11. 2017 padl požadavek na vytvoření jednotného postupu, posvěceného právním oddělením MmP tak, aby bylo možné přemístit tato vozidla, kterých je ve městě určitě stovka, na jedno místo a pak by se teprve řešily. Tak snad se nějaký postup najde.

S pozdravem V.Čapek.

ulice M.Majerové Ohrazenice

26.11.2017 Vladimír Klimpl |

Pane starosto může mi někdo kompetentní v otázce dopravy nebo vy sdělit jak dlouho ještě potrvá po montáži horkovodu dodělání prací v ulici protože parkování a provoz na hřišti je hrůza pro obyvatele domů v lokalitě a trvá to nad rámec původního sdělení.

2017-11-26 13:23:13

Dobrý den pane Klimple.

Termín dokončení těchto prací, které souvisí s výstavbou tzv. Nových Ohrazenic je 12.12.2017, takže zatím nedochází ke zpoždění ukončení díla.

S pozdravem V. Čapek.

Revitalizace - Finské domky

22.11.2017 Helena Bendová |

Dobrý den, můžete mě prosím informovat o termínu realizace "Revitalizace veřejného prostranství Finské domky Ohrazenice" - oblast mezi ulicemi Mrštíků a Arbesova? Předem děkuji za odpověď.

2017-11-22 15:43:15

Dobrý den paní Bendová,

omlouvám se za pozdější reakci. Minulý týden jsem byl mimo úřad. Revitalizace veřejného prostranství ve Finských domcích je závislá na udělení finálního stavebního povolení, což se poněkud protáhlo. Předpoklad obdržení tohoto povolení je v zimních měsících a následně vypsání VŘ na zhotovitele. Takže se stavbou je počítáno pro rok 2018. Odpověď je v podstatě shodná s minulým dotazem viz níže.

S pozdravem V. Čapek.

Dobrý den, dočetla jsem se zde o investičním plánu roku 2016 a sice o revitalizaci veřejného prostranství mezi Finskými domky v Ohrazenicích. Zajímalo by mě, zda se s tímto plánem počítá a zda úpravu plánujete? Myslím, že by to bylo účelné nejen po stránce vizuální, ale i té praktické, neboť projíždět obytnou zónou s ohledem na ne vždy šťastně zaparkovaná auta, jež nyní nemají žádný řád, je mnohdy komplikované nejen pro auta, ale nebezpečné i pro pěší (např. děti). Děkuji za odpověď, Vlasta Horníčková

2017-11-15 17:41:17

Dobrý den paní Horníčková.

Proměna veřejného prostranství se bohužel prodloužila kvůli administrativním komplikacím, ale v roce 2018 by mělo být dílo kompletně hotové. Právě kvůli parkování bylo třeba dalšího stavebního povolení. Došlo i k několika odvoláním, nutná je i přeložka el.vedení včetně sloupu atd. Výsledkem bude zlikvidování nebezpečných podzemních nádrží, nové parkové úpravy, cesty, parkovací místa, herní prvky a sáňkovací kopec pro děti. Situační plány je možné vidět na našem webu ( http://www.pardubice7.cz/revitalizace-verejneho-prostranstvi-finske-domky-ohrazenice ). V rozpočtu na příští rok bude pro tuto inestici nachystáno cca 4mil Kč.

Pěkný den. V. Čapek.

MHD - Rosice n./Labem v r. 2018

14.11.2017 Jaroslava Pacáková |

Dobrý den, vážený pane starosto, dovoluji se na Vás obrátit s dotazem. Již přes třicet let bydlíme v této lokalitě a vždy zde byl trochu problém s městskou hromadnou dopravou. Rádi bychom věděli, jestli od nového roku 2018, bude současný stav jízdního řádu MHD zachován. Patříme mezi dříve narozené a většina našich vrstevníků, by změny v těchto službách, k lepšímu, přivítala. Přeji pěkný den J.Pacáková

2017-11-14 16:25:16

Dobrý den paní Pacáková.

Sladit linky MHD v celém městě je pořádná práce. Za poslední roky se povedlo v Rosicích zajistit večerní spoje dle našich přání. Pravdou je, že kromě ranních autobusů je většina vozů poloprázdná, přesto se snažíme linky posílit, jakmile se s jízdními řády manipuluje. K tomu dojde i v brzké době v návaznosti na zprovoznění trolejbusové trati do Ohrazenic. Vše je zatím ve hře, ale nabízí se varianta, že by do Rosic zajížděla "šestka" místo "devítky", a ta by byla výrazně častější. Jinak by končila u Kauflandu a do Trnové a Ohrazenic by pokračovala "třináctka". Vše je zatím v jednání. Zprovoznění trolejbusů vypadá asi na polovinu r. 2018.

S pozdravem V. Čapek.

vozovka v ul. J.Jabůrkové

12.10.2017 Stanislav Vladyka |

Dobrý den. Možná nejsem jediný, kdo se Vás dotazuje, jak je to s výstavbou místní komunikace v ul. J.Jabúrkové. Již více jak měsíc jsou hotové vodovodní přípojky a do jejich výkopů na zarovnání byl navezen hrubý štěrk. My, co tam bydlíme si asi budeme muset pořídit nové gumy, které velmi trpí na ostrém štěrku i při velmi pomalé jízdě. Asi těžko budeme moci žádat o příspěvek na jejich koupi. Vámi původně avizovaný termín byl konec září 2017 jste nyní posunuli do konce listopadu 2017. Vážně pochybuji o realizaci v tomto termínu. Nedovedu si představit co se poděje v zimním období při průtahu pluhem, pokud nebude vozovka opravena. Co Vy na to.? Přeji hezký den. Vladyka St.

2017-10-12 17:51:17

Dobrý den pane Vladyko.

Stavba v ul. J. Jabůrkové se z více důvodů zkomplikovala a termín dokončení je skutečně prodloužen, nicméně dílo bude dokončeno a sjízdnost zajištěna.V nejbižší době se zahájí práce. Ještě na podzim bude kompletně dokončen povrch v úseku od č.p. 261 po 215, úsek kolem garáží po ul. J. Potůčka se uvede do sjízdného stavu a společně s úsekem č.p. 279 až 251 se dokončí na jaře 2018.

Také hezký den V. Čapek.

Zastřešení kontejneru na odpad

27.08.2017 Lukáš Krystek |

Dobry den, rad bych se Vás zeptal, zda je možné renovovat zastřešení kontejneru v ulici Školská (228)? Chtěl bych Vás noc poprosit o zvážení této investice. S rodinou zde bydlíme již 4 roky a snažíme se okolí domu udržovat v pořádku a v čistotě. Rádi bychom měli v pořádku i tuto věc. Předem Vám mockrát dekuji za odpověď. Hezky den Lukáš Krystek

2017-08-27 10:15:10

Dobrý den pane Krystku,

omlouvám se za pozdní reakci. Chtěl jsem Vám odpovědět s informací o konkrétním řešení. Přestavu kontejnerového stání máme v plánu, ale zatím řešíme vhodné umístění stavby tak, aby vyhovovala rozhledovým poměrům v místě, dochozí vzdálenosti pro celou oblast a podmínkám stavebního zákona. Náš návrh otočit směr jízdy v tamní jednosměrce ( vyřešilo by to výhled v křižovatce ) neprošel u samospráv bytových domů. Určitě však řešení najdeme a Váš oprávněný požadavek bude vyslyšen.

S pozdravem V. Čapek.

voda

21.06.2017 Vladimír Klimpl |

Dobrý den pane starosto chtěl bych vědět z jakého zdroje při absolutním nedostatku vody se čerpá tato kapalina na kropení fotbalového hřiště po 24 hodin v Ohrazenici?

2017-06-21 19:00:19

Dobrý den pane Klimple.

K zavlažování travnatého fotbalového hřiště ve sportovním areálu Ohrazenice je používána voda z vlastního vrtu provozovatele. K regulaci a omezení čerpání vody zatím nedošlo.

S pozdravem V. Čapek.

Z HŘIŠTĚ PARKOVIŠTĚ

19.06.2017 Dana Ratmanová |

Dobrý den pane starosto, zajímá mě, kdy a kdo rozhodl, že z asfaltového hřiště u kopce v Trnové budou odstraněny sloupky na sítě a hřiště se stane PARKOVIŠTĚM bez označení příslušnou dopravní značkou? Děkuji za odpověď. Ratmanová

2017-06-19 14:41:14

Dobrý den paní Ratmanová.

Situace se nyní řeší. Již několik let se ptám prostřednictvím Místní komise v Trnové, co dále s touto plochou. Je využívaná? Máme investovat do nového povrchu? Sloupky jsme prvně natřeli, ale časem byly opět dezolátní a slyšel jsem převážně názory, že je tato plocha nevyužívaná. O pár desítek metrů je udržované hřiště u hasičské zbrojnice a v Trnové je celkem pět dětských hřišť a sportovišť. Až nyní, když na asfaltu začala parkovat vozidla, se hnuly ledy a místní dali dohromady žádost s podpisy o obnovení hřiště. Naše reakce je taková, že do změny rozpočtu je navžena finanční částka na opravu povrchu, doplnění nových sloupků atd. Změna rozpočtu bude projednána 28.6.2017. Následně budou instalovány prvky znemožňující parkování aut. Zároveň se však domnívám, že ta auta jsou také  místních a teoreticky mohlo být v lokalitě parkoviště. Tolik současný vývoj.

S pozdravem V. Čapek.

Strojní čištění komunikací

08.01.2017 František Novotný |

Dobrý den pane starosto, je nějaký důvod proč se strojní čištění komunikací (celoroční) vyhýbá ulici Čechova v Ohrazenicích, s pozdravem Novotný

2017-01-08 21:58:21

Zdravím Vás pane Novotný.

Váš dotaz jsem přesměroval na adresu SmP a.s.,což je firma, která má údržbu komunikací v majetku města na starosti. Dostalo se mi dnes odpovědi, že nedostatek je odstraněn a neměl by se opakovat. Zároveň jsem byl upozorněn, že v uzší části ul. Čechova neprojede sypač v případě zaparkovaných vozidel.

Snad již bude vše v pořádku. V. Čapek.


Kalendář akcí

Prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 8 9 10
11 13 16 17
19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

← Listopad 2017 Leden 2018 →


 • Statutární město Pardubice
  Městský obvod Pardubice VII
  Gen. Svobody 198, 533 51  Pardubice

  Informace o kvalitě ovzduší v Rosicích
  Úřední hodiny naleznete zde:
 • IČ: 00274046
  DIČ: CZ00274046

  Najdete nás na Facebooku
 • Tel.: +420 466 798 332
  ID datové schránky axwbv4z
 • Elektronická podatelna:


  Elektronické faktury:

© 2017, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑