Přejít na hlavní obsah

Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Kategorie

chodník

31.08.2021 Alena Reinbergová |

Dobrý den, pane starosto, chtěla jsem se zeptat, kdy se začne se stavbou chodníku kolem prodejny AAA a SPD. Ve zpravodaji jsem se dočetla, že v červenci budete vybírat dodavatele. Domnívala jsem se, že se stavba spojí s opravou chodníku na polabinské straně. Děkuji za odpověď.

2021-08-31 15:35:15

Dobrý den paní Reinbergová.

Ve smlouvě s dodavatelem je termín zhotovení září 2021, což je právě teď. Takže každým dnem by měla stavba začít. Stavebník bude potřebovat pro depozit materiálu i polabinskou stranu ulice. Tím se obě akce fyzicky propojí.

S pozdravem V. Čapek.

venčení psů

05.08.2021 Dan Hrádek |

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat jak mají Pardubice, respektive MO 7 ošetřeno venčení psů. Ptám se proto, že speciálně v „Nové Trnové“, už situace z mého pohledu přesahuje únosnou mez. Probíhá tu jakési "divoké skupinové" venčení. Nejhorší je skupina „příznivců velkých salašnických psů“, která si venčení načasovala na 20. hodinu. Majitelé psů mají dostaveníčko na ulici Jozefa Gabčíka. Všichni tu pak musíme „útrpně“ poslouchat ostré psí štěkání - klidně i 20 minut, než se jejich páníčci uráčí vydat na večerní procházku. Salašníci (většinou bez vodítek) vyjíždějí na cizí psy, na procházející hlasitě štěkají. Každý kdo tu zrovna prochází se jim raději vyhne. Majitelé na sebe hlasitě pokřikují, popíjejí z lahvinky nespecifikovanou tekutinu … podle mě už to hraničí s výtržností.

2021-08-05 11:14:11

Obchvat Trnova

19.07.2021 Kristyna Hromkova |

Vážený Pane Starosto, Chtěla jsem se Vás zeptat kdypak se začne stavět obchvat Trnová - Fáblovka- Dubina. Bude podél Ohrazenic udělaná protihluková stěna? A jak daleko bude silnice od novostaveb U sportovní školy (která se momentálně staví). Děkuji s pozdravem Hromková

2021-07-19 14:14:14

Dobrý den paní Hromková.

Zahájení stavby má být letos. V podstatě již začalo kácením dřevin a úpravami terénu s průzkumem podloží. Kdy "najedou bagry" přesně říct neumím. Protihluková stěna je dle projektu ve třech úsecích. Všechny jsou poblíž kruhového objezdu U Kalvodů a směrem k budoucí nové okružní křižovatce u Baumaxu. Dál na východ plánovaná není. Po okraji komunikace je v projektu výsadba zpevňující a izolační zeleně. S další zelení je počítáno podél vodoteče u vznikajícího sídliště. Nejbližší bytové domy budou od vozovky cca 250m.

S pozdravem V. Čapek.

Cyklostezka

15.07.2021 Jaroslav Hrčka |

Dobrý den pane starosto, mám dotaz k probíhající opravě železničního mostu přes Labe a s tím spojenému omezení na cyklostezce pod tímto mostem. V současnosti je vedle cyklostezky postavena stavební buňka a od buňky přes cyklostezku až k řece jsou zábrany. Cyklisté a chodci jsou nuceni buňku obcházet okolo po louce. Díky současnému počasí je zde již vrstva bahna a vody. Bylo by možné dohodnout se stavebníky zrušení omezení cyklostezky nebo zřízení provizorní cesty? Děkuji a přeji příjemný den Hrčka Jaroslav

2021-07-15 09:30:09

Dobrý den pane Hrčko.

Vnímám nelibost řady občanů nad tím, jak je věc řešena. Stavba je v souladu s povolením. Zhotovitel má po dobu prací pronajaty plochy na soukromých pozemcích jako depozit materiálu. Kdyby byl jinde, jezdila by těžká technika po delších trasách, a i ty by stavbou trpěly. Na cyklostezce (jde o účelovou komunikaci) byl doposud pracovní ruch. Zhotovení plochy pro stanoviště jeřábů apod. Pohybují a budou se zde pohybovat těžké stroje. Krátká objížďka pro cyklisty a chodce je nutností. Druhá varianta je uzavření stezky v tomto úseku úplně, a to by bylo teprve veselo, kdyby všichni museli přes nadjezd. Vede po travnaté ploše na pozemku Povodí Labe. Bohužel při deštivém počasí vypadá, jak vypadá. Možnost dočasného položení betonových panelů se pokusím dohodnout. Pokud je mi známo, tak ještě letos by měl být železniční most demontován a usazen nový dvojkolejný. (S protihlukovými prvky (gumové podloží)).

S pozdravem V. Čapek.

Nová výstavba bytových domů Trnová

10.06.2021 Jiří Fišer |

Dobrý den pane starosto, můj dotaz se týká plánované výstavby v lokalitě Trnová, konkrétně výstavby na pozemcích okolo lesíka (parcela 137/3). Tento vzrostlý a krásný kus lesa za autobazarem AAA je domovem mnoha živočišných a rostlinných druhů. Zároveň vytváří přirozený ostrůvek zeleně v blízkosti poměrně hustě zastavěné oblasti. Potěšení z pohledu do zeleně mají všechny domy okolo a tak by tomu zůstalo i v případě zachování ochranného pásma padesáti metrů okolo lesa, což je ostatně stanoveno lesním zákonem. To by ovšem možnost výstavby dalších bytových domů v dané lokalitě omezilo na větší pole mezi lesíkem a lesoparkem Jiřího Potůčka... Předpokládám ovšem, že majitelé pozemků, tedy stavební firma CZ Holding a.s. a Rezidence Nová Trnová, ty pozemky nekoupili za účelem pěstování zemědělských plodin. Nevím, zdali dojde k prolomení výše zmíněného zákona, ale pokud ano, pak to vidím jako velkou chybu. Chápu potřebu výstavby dalších bytů, ale přál bych si, aby probíhala méně živelně... Bylo by dobré vytvářet nejen nové bydlení, ale prostor k žití celkově. Ví se tedy, jak by měla vypadat budoucí výstavba v dané lokalitě? Děkuji za odpověď. S pozdravem J. Fišer.

2021-06-10 12:00:12

Dobrý den pane Fišere.

Možnost výstavby na těchto soukromých pozemcích umožňuje Územní plán města Pardubic. To se však netýká lesního pozemku, který lesem zůstane. Investor plánuje na současném poli za SBD Družba stavbu třech výškových bytových domů, propojených mimo jiné krytými parkovacími místy a projektuje též prostor a technické řešení výstavby mateřské školy. Vzniknou také nové komunikace umožňující další vjezd do sídlištní lokality. Zachována, ale již s veřejným osvětlením bude současná cesta pro chodce a cyklisty. Na pozemku za f. AAA Auto je výhledově plánován jeden podlouhlý bytový dům s obchody v přízemí a hlavně chodník, který doposud chybí a my ho nemáme kde postavit. Zákonné podmínky jsou pochopitelně nutností a kontrola jejich dodržení je na straně stavebního úřadu.

S pozdravem Vítězslav Čapek.

silnice před

18.05.2021 Michaela Polanská |

Dobrý den, pane starosto, dnes se mi stala nemilá věc, jela jsem od rosického kostela k "rosickému mostu", a protože jsem se musela vyhnout protijedoucímu vozidlu, sjela jsem do výmolu a propíchla si dvě pneumatiky. Chtěla jsem se Vás zeptat, zda se v blízké době plánuje oprava této komunikace. Velice děkuji za odpověď M. Polanská

2021-05-18 22:09:22

Dobrý den paní Polanská.

O kompletní opravě Vámi zmiňované komunikace neuvažujeme. Domnívám se, že je v dobrém stavu. Každoročně opravujeme krajnice u vzrostlých stromů, neboť ty jsou stále narušovány živou hmotou. Kvůli autům však kácet zdravé mohutné stromy nehodláme, pouze zajišťujeme prořezy větví. Jízdu je nutné stavu vozovky přizpůsobit.

S pozdravem V. Čapek.

Krádeže

14.04.2021 Lucie Musilová |

Dobrý den, již podruhé (co vím) v krátké době došlo v Rosicích ke krádeži během nočních hodin. Chtěla jsem se zeptat, zda se to nějak bude řešit za obec. Nemáme z toho dobrý pocit. Bude například posílena noční hlídka policie apod.? Budete informovat třeba rozhlasem obyvatelé, aby dbali opatrnosti a případně upozornili na podezřelé osoby? Děkuji. Pěkný den. L. Musilová

2021-04-14 10:19:10

Dobrý den paní Musilová.

Přesně sedí to v závorce : "(co vím)". Já čtu denně svodky městské policie a tam se nic neobjevilo. Informaci  o krádeži mám ze zdroje "jedna paní povídala". Státní policie bohužel nedává informace starostům na vědomí a tak nemám z čeho oficiálně vycházet. S PČR jsem dnes mluvil a bylo mi potvrzeno 1x odcizení elektrokola a 1x poškození vozidel na ulici.(Oboje v Rosicích). Toť prý vše a nemám způsobovat paniku. Četnost není neobvyklá. Takže rozhlas ne, a na posílení hlídek nemají kapacity. Zabezpečení majetku je samozřejmě na každém vlastníkovi. Pokud může někdo poskytnout záběry z domácích kamer a podobně, může kontaktovat mně a já si policii pozvu. Upozorním ještě MP s žádostí o častější noční kontroly.

V.Čapek.

Lesopark Jiřího Potůčka

10.04.2021 Martin Stoček |

Dobrý den, pane starosto. Vzhledem k neprodloužení nouzového stavu, se na Vás obracím s dotazem. Je v plánu otevření, v současnosti uzavřeného, lesoparku Jiřího Potůčka? Případně kdy k tomu má dojít? Děkuji za odpověď.

2021-04-10 20:09:20

Dobrý den,

Dnes 12.4. již necháme všechna hřiště v našem obvodu otevřená. Je na veřejnosti, aby se chovala dle momentálně platných pravidel. Ta se bohužel každým dnem mění a už se v tom málokdo vyzná. U této příležitosti bych chtěl zmínit, že sháníme správce hřišť v Trnové a v Doubravicích. Prosím případné zájemce o kontaktování pana Vencla na tel. 466 798 338.

S pozdravem V. Čapek.

Dotaz na hluk

12.03.2021 Iveta Cittová |

Dobry den, pane starosto, od rana se sousedy resime puvod neprijemneho a silneho hluku, ktery byl slyset celou noc, tedy od 11.3. 2021 do dnesniho dne, a ktery stale trva. Neni to poprve, tusime, ze je to nekde od Semtina. Urcite jsou, predevsim v noci, prekracovany hygienicke limity. Prosim o sdeleni, kdo je za tento hluk odpovědný a jake kroky dotyčná firma učiní, aby to nebylo pro obyvatelstvo tak velmi obtěžující. Dekuji za odpoved.

2021-03-12 09:09:09

Dobrý den.

V teplárně areálu Synthesie došlo k poruše a unikala pára. Nyní se závada odstraňuje.

To byl zdroj hluku. Čas od času je pára odpouštěna plánovaně, zvuk bývá stejný, ale nejde o tak dlouhý čas, jako dnes.

S pozdravem V. Čapek.

Urgence opravy ulice Semtínská

28.01.2021 Vladislav Kvoch |

Dobrý den, dne 31.3.2020 jsem žádal o opravu ulice Semtínská v Ohrazenicích, kde se propadá silnice a prohlubně jsou přes celou šíři vozovky mezi kanály. Při průjezdu vozidel MHD dochází ke chvění celé země i našich domů a na zdech našich domů se dělají praskliny. Tyto prohlubně od kanalizace jsou na více místech ulice Semtínské včetně křižovatky s ulicí Doubravickou až po točnu MHD. Předem děkuji za provedení opravy. Dosud jsem neobdržel žádnou odpověď. S pozdravem Vladislav Kvoch

2021-01-28 11:08:11

Dobrý den pane Kvochu.

Domnívám se, že jste byl v kontaktu s panem Hladíkem, který již tento problém řešil. Vím, že jsme v těchto místech nechali v minulém a předminulém roce vozovku s podložím opravovat hned v několika úsecích. Pokud nastal nový problém, domluvte se opět s panem Miroslavem Hladíkem ( tel. 466798342 ) a domluvte si schůzku. Od doby, kdy jezdí v našem obvodě opět trolejbusy, jsou tyto jevy stále častější. Vozy jsou výrazně těžší, než autobusy.

S pozdravem V. Čapek.


Kalendář akcí

Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 6 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
26 27 28 29 30 31

← Září 2021 Listopad 2021 →


© 2021, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑