Přejít na hlavní obsah

Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Kácení lesa Trnová

18.01.2022 Daniela Mrázková |

Dobrý den, pane starosto přečetla jsem si Vaše odpovědi z 06/2021 a 12/2021 a jsem z nich velmi rozpačitá. V odpovědi z 06/2021 uvádíte, že i přes výstavbu bytových domů zůstane pás lesa zachován, v odpovědi z 12/2021 pak uvádíte, že se jedná o více než 120 let staré stromy, které jsou rizikové. V současné chvíli z celého pásu zůstal 1 kus!!! z důvodu výstavby paskvilu v podobě 14ti a 10ti patrového bytového domu a dalších, což se do zástavby zcela nehodí. Jak to tedy je?

2022-01-18 00:15:00

Dobrý den paní Mrázková.

Je to tak, jak jsem napsal 15.12.2021. Lesní pozemek i nadále zůstává lesním pozemkem i dle nového územního plánu. Porost byl soukromým vlastníkem vytěžen z důvodu stáří stromů a do dvou let je povinností majitele provést novou výsadbu. Důvodem kácení není plánovaná výstavba bytových domů. Ke všemu má vlastník lesa řádná povolení Odboru životního prostředí MmP.

S pozdravem Vítězslav Čapek

přání

22.12.2021 Hana Maršálková |

Dobrý den, pane starosto nemám žádný dotaz, jen spíš přání a poděkování. Přeji Vám klidné a pohodové svátky vánoční, hodně zdraví a štěstí do dalšího roku. žádné připomínky, jen jsem v Rosicích spokojená a vidím, co vše se v obvodu udělalo, líbí se mi tu. A tak Vám děkuji i za Vaši práci.

2021-12-22 14:10:14

Děkuji Vám paní Maršálková za přání a uznání, které potěší. I Vám a našim spoluobčanům přeji klidný a šťastný rok 2022.

Vítězslav Čapek

úklid ulice Výzkumná

16.12.2021 Miroslav Hofman |

Dobrý den, má provozovatel či uživatel deponie povinnost si po sobě uklízet příjezdovou cestu k deponii? Jedná se mi o prodlužení ulice Výzkumné - nájezd na cyklostezku. Jezdím tam takřka každý den a vrstva bahna je tam stále. Jaký úřad popřípadě úklid kontroluje a viníky penalizuje? Předem děkuji za odpověď. M. Hofman

2021-12-16 11:27:11

Dobrý den pane Hofmane.

Komunikaci uklízí zhotovitel dle možností a k nápravě stavu je vyzýván naším úřadem. Nejsme však investorem a proto se pouze snažíme o maximální spolupráci. Těžko ovšem předpokládat, že tam bude čisto, jako by stavba neprobíhala.

V. Čapek

Kácení lesíku v Trnové

15.12.2021 Tomáš Váňa |

Dobrý den, v jedné odpovědi na dotaz stran nové výstavby v Trnové (červen 2021) jste odpovídal, že lesík na místě výstavby lesem zůstane. V této době ale probíhá v místě kácení stromů a nevypadá to, že by tam jediný nakonec zůstal. Jak to tedy je?

2021-12-15 12:18:12

Dobrý den pane Váňo.

Pozemek zůstává i nadále lesní plochou. Porost v soukromém majetku je však již přestaralý ( prý až 120 let ) a stává se i nebezpečný. Majitel má své právo v tomto případě dřevo vytěžit a zároveň povinnost provést do dvou let novou výsadbu.Toť vše. Ke všemu má řádná povolení a je pod kontrolou OŽP MmP.

V. Čapek

Lávka

04.12.2021 Vlasák Miloš |

Ahoj starosto, četl jsem zpravodaj o vybudování lávky.Článek je to pěkný, ale zajímalo by mě, proč jsi také nezveřelnil částku, za postavení této lávky a druhá věc, píšeš, že za nákup nemovitosti (restaurace) návratnost žádná. To znamená, že na lávce budete vybírat mítné!?

2021-12-04 17:18:17

Ahoj.

Nezmínění částky není úmyslem. Cenu uvádíte v petici, psal jsem o ni i v novinách a není tajemstvím ve všech materiálech z rady, či zastupitelstva. Projekční cena byla cca 32mil s DPH. Vysoutěžená cena byla cca 47mil s DPH.

Nedomnívám se, že by veřejná komunikace měla být výdělečná, u hospody bych si dovedl představit alespoň nějakou rentabilitu. Každá z těchto investic je jiná. Ale je to věc názoru a odpovědnosti samosprávy. Nevylučuji, že bychom nemohli realizovat oboje, jen je třeba nestát dvě strany proti sobě a jen si dopisovat.

Víťa Čapek

SEČENÍ V PROSINCI

02.12.2021 Markéta Kohlová |

Dobrý den pane Starosto, nejde mi úplně na rozum, proč nám 2.prosince sečete v Nové Trnové trávu. Nota bene, když tu teď několik dní ležel mokrý sníh. Chápu, že ta firma má uzavřenou smlouvu na XY sečí za rok. Pak by se ale měla tráva sekat v období, kdy opravdu roste. Pokud to firma v tomto období nestihne, tak by měla vrátit část peněz. S úctou Markéta Kohlová

2021-12-02 11:18:11

Dobrý den paní Kohlová.

Poslední seč trávy je každoročně spojena se sběrem listí. To, že mezi tím již ležel dva dny na zemi sníh se nedá ovlivnit. Rozhodně se tedy nejedná o seče, ale sběr listí (hrabání neumíme). Pokud by zůstalo listí přes zimu, zase by se ozývali občané, že jsme se o to nepostarali. Nemějte prosím obavy, že jde o plýtvání finančními prostředky.

Pěkný advent a s pozdravem Vítězslav Čapek.

chodník

31.08.2021 Alena Reinbergová |

Dobrý den, pane starosto, chtěla jsem se zeptat, kdy se začne se stavbou chodníku kolem prodejny AAA a SPD. Ve zpravodaji jsem se dočetla, že v červenci budete vybírat dodavatele. Domnívala jsem se, že se stavba spojí s opravou chodníku na polabinské straně. Děkuji za odpověď.

2021-08-31 15:35:15

Dobrý den paní Reinbergová.

Ve smlouvě s dodavatelem je termín zhotovení září 2021, což je právě teď. Takže každým dnem by měla stavba začít. Stavebník bude potřebovat pro depozit materiálu i polabinskou stranu ulice. Tím se obě akce fyzicky propojí.

S pozdravem V. Čapek.

venčení psů

05.08.2021 Dan Hrádek |

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat jak mají Pardubice, respektive MO 7 ošetřeno venčení psů. Ptám se proto, že speciálně v „Nové Trnové“, už situace z mého pohledu přesahuje únosnou mez. Probíhá tu jakési "divoké skupinové" venčení. Nejhorší je skupina „příznivců velkých salašnických psů“, která si venčení načasovala na 20. hodinu. Majitelé psů mají dostaveníčko na ulici Jozefa Gabčíka. Všichni tu pak musíme „útrpně“ poslouchat ostré psí štěkání - klidně i 20 minut, než se jejich páníčci uráčí vydat na večerní procházku. Salašníci (většinou bez vodítek) vyjíždějí na cizí psy, na procházející hlasitě štěkají. Každý kdo tu zrovna prochází se jim raději vyhne. Majitelé na sebe hlasitě pokřikují, popíjejí z lahvinky nespecifikovanou tekutinu … podle mě už to hraničí s výtržností.

2021-08-05 11:14:11

Obchvat Trnova

19.07.2021 Kristyna Hromkova |

Vážený Pane Starosto, Chtěla jsem se Vás zeptat kdypak se začne stavět obchvat Trnová - Fáblovka- Dubina. Bude podél Ohrazenic udělaná protihluková stěna? A jak daleko bude silnice od novostaveb U sportovní školy (která se momentálně staví). Děkuji s pozdravem Hromková

2021-07-19 14:14:14

Dobrý den paní Hromková.

Zahájení stavby má být letos. V podstatě již začalo kácením dřevin a úpravami terénu s průzkumem podloží. Kdy "najedou bagry" přesně říct neumím. Protihluková stěna je dle projektu ve třech úsecích. Všechny jsou poblíž kruhového objezdu U Kalvodů a směrem k budoucí nové okružní křižovatce u Baumaxu. Dál na východ plánovaná není. Po okraji komunikace je v projektu výsadba zpevňující a izolační zeleně. S další zelení je počítáno podél vodoteče u vznikajícího sídliště. Nejbližší bytové domy budou od vozovky cca 250m.

S pozdravem V. Čapek.

Cyklostezka

15.07.2021 Jaroslav Hrčka |

Dobrý den pane starosto, mám dotaz k probíhající opravě železničního mostu přes Labe a s tím spojenému omezení na cyklostezce pod tímto mostem. V současnosti je vedle cyklostezky postavena stavební buňka a od buňky přes cyklostezku až k řece jsou zábrany. Cyklisté a chodci jsou nuceni buňku obcházet okolo po louce. Díky současnému počasí je zde již vrstva bahna a vody. Bylo by možné dohodnout se stavebníky zrušení omezení cyklostezky nebo zřízení provizorní cesty? Děkuji a přeji příjemný den Hrčka Jaroslav

2021-07-15 09:30:09

Dobrý den pane Hrčko.

Vnímám nelibost řady občanů nad tím, jak je věc řešena. Stavba je v souladu s povolením. Zhotovitel má po dobu prací pronajaty plochy na soukromých pozemcích jako depozit materiálu. Kdyby byl jinde, jezdila by těžká technika po delších trasách, a i ty by stavbou trpěly. Na cyklostezce (jde o účelovou komunikaci) byl doposud pracovní ruch. Zhotovení plochy pro stanoviště jeřábů apod. Pohybují a budou se zde pohybovat těžké stroje. Krátká objížďka pro cyklisty a chodce je nutností. Druhá varianta je uzavření stezky v tomto úseku úplně, a to by bylo teprve veselo, kdyby všichni museli přes nadjezd. Vede po travnaté ploše na pozemku Povodí Labe. Bohužel při deštivém počasí vypadá, jak vypadá. Možnost dočasného položení betonových panelů se pokusím dohodnout. Pokud je mi známo, tak ještě letos by měl být železniční most demontován a usazen nový dvojkolejný. (S protihlukovými prvky (gumové podloží)).

S pozdravem V. Čapek.


Kalendář akcí

Leden 2022
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

← Prosinec 2021 Únor 2022 →


© 2022, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑