Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Prosím o zjištění zdroje nepříjemného zvuku

28.03.2019 Helena Ždímalová |

Dobrý den pane starosto - chtěla bych vás poprosit o zjištění zdroje nepříjemného zvuku, který nás v poslední době obtěžuje... Nejvíc je slyšet u našeho domu - Marie Majerové 282-284 v Ohrazenicích a v podstatě se nese celou naší ulicí i okolo fotbalového stadionu. Na ulici Semtínská už téměř není slyšet. Ve dne se dost ztrácí v hluku, který je běžný a navíc běží oprava Doubravické ulice, ale v noci nám to duní a zřejmě rezonuje o stěny domu- na lodžiích je to hodně silně slyšet- u toho, kdo je nemá zasklené... A také ten zvuk není téměř slyšet v okolí benzinky a myčky u kruhového objezdu. Zvuk se - podle nás - šíří ze směru nové budovy depozita, která byla nedávno dostavěna. Dnes do areálu zajížděli pracovníci knihovny a ti mi umožnili budovu obejít- v těch místech byl tento zvuk poměrně nejsilnější... Budova prý ještě není zkolaudovaná, takže by bylo potřeba zjistit zdroj a příčinu zvuku, aby nás neobtěžoval a hlavně šel odstranit. Nyni se ještě moc nespí při otevřených oknech, ale až budou vedra, tak by to bylo hodně nepříjemné... Napadlo mě, jestli to nebude zvuk třeba od klimatizace... Prosím vás tedy o pomoc pŕi řešení záhady, co je vlastně příčinou zvuku, který nám tady znepříjemňuje život. Děkuji - Helena Ždímalová

2019-03-28 14:51:14

Dobrý den paní Ždímalová.

Požádám městskou policii o prověření v nočních hodinách. Mohlo by jít o zvuk tepelného čerpadla, ale také od zkoušek nově zrekonstruvaného kotle v teplárně Synthesie, na což jsme upozorněni. Zkoušky kotle, který ve finále přinese samá pozitiva mají probíhat až do 3.5.2019. Poté naběhne zkušební provoz.

S pozdravem V. Čapek.

nic moc

28.03.2019 Klimpl Vladimír |

Pane starosto děkuji za odpověď a názor,ale mám tu stavbu komunikace před očima každý den a firma se zrovna nepředře není to jen můj názor kdyby byli z okolí tak by to možná mohlo jít rychleji.Takto se to zbytečně prodraží peníze by se mohly použít jinde. Asi by to chtělo na ně trochu přitlačit.

2019-03-28 13:23:13

Dobrý den pane Klimple.

Děkuji za poznatky. Na stavbě probíhají kontrolní dny a je stanoven "stavební dozor".

Předpokládám, že je situace v každodenním řešení. Odkud je ta, či ona firma je věcí výběrového řízení, při němž nelze toto kriterium zohledňovat. Navíc zhotovitelem je firma z H.K.

S pozdravem V. Čapek.

úklid ulic

18.03.2019 Petr Bělina |

Dobrý den pane starosto, v harmonogramu úklidu ulic (http://www.smp-pce.cz) se mi opět nepodařilo najít ulice v Nové Trnové (Jozefa Gabčíka, Jana Kubiše, Josefa Bublíka apod.). V minulosti jsem na to upozornil přímo služby města Pardubic. Můžete prosím prověřit situaci kolem úklidu ulic v nové zástavbě? Děkuji. Petr Bělina

2019-03-18 09:04:09

Dobrý den pane Bělino,

dnes jsem na základě Vašeho pdnětu navštívil SmP a.s. Vedoucí divize "Čištění komunikací a zimní údržby"  byl přesvědčen o tom, že ulice Nové Trnové jsou v harmonogramu zahrnuty. Kontrolou však zjistil, že omylem ne. Přislíbil dodatečné zařazení do seznamu ulic. Termín nelze určit, ale operativně k úklidu dojde.

Děkuji za upozornění.

S pozdravem V. Čapek.

dotaz

10.03.2019 vladimír Klimpl |

Dobrý den pane starosto.nějak nechápu termín uzavření ulice Doubravické v Ohrazenicích protože 250 metrů silnice i když se bude dělat rekonstrukce kanalizace,ale byly v tomto úseku prováděny jiné práce které tu vozovku zpevnily a na obvodu jsou na tom jiné mnohem horší.Tento úsek uzavřít na čtvrt roku dle mě nemá logiku.

2019-03-10 18:47:18

Dobrý den pane Klimple.

Původně jsme chtěli opravit pouze povrch vozovky ( to je možná 5let zpátky ), ale nechali jsme provést monitorovací sondy, které potvrdili fakt, že  pod vozovkou chybí konstrukční vrstvy. Dále došlo k úmrtí účastníka řízení, jehož souhlas byl nezbytný pro stavební povolení, takže se čekalo na výsledek dědického řízení a určení vlastníka daného pozemku. Teď, po dlouhé době konečně začíná stavba. Důvod opravy je jasný - pohyb chodců na přilehlých chodnících bez sprchy dešťové vody na oděvu a plnohodnotná vozovka pro vozidla MHD a dalších účastníků provozu. Termín dokončení stavby není dogma, ale čas, po který je stanoven režim objízdných tras atd. Takže je klidně možné, že se po novém bude jezdit dříve a nebo bude obnoven částečný provoz po etapách.

S podravem V. Čapek.

Zvýšení bezpečnosti na přechodech II.

21.02.2019 Marek Bernard |

Dobrý den pane starosto, navážu na dotaz pana Hrádka ze 13.2.2019. Stejný problém je na ulici Okrajová na velmi frekventovaném přechodu mezi Krétou (tedy zastávkou MHD linky 13 u Kauflandu) a ulicí Sluneční směrem k ZŠ Polabiny 2. Tam denně přecházejí nejen děti z Kréty, ale také všechny děti mířící na uvedenou autobusovou zastávku. A provoz je tam díky Kauflandu skutečně obrovský. Bohužel Městská policie tam dohlíží pouze ojediněle. Rád bych Vás proto požádal o projednání možných úprav se starostou Polabin a pomoc při prosazení ostrůvku a semaforů v tomto velmi frekventovaném úseku (když mohou být dvoje semafory na přechodech na ulici kpt. Bartoše mezi Polabinami 3 a 4, tak pro ne zde). Myslím, že by to ocenili nejen rodiče dětí z Kréty, ale také naši starší spoluobčané (převážně z Polabin 2), kteří na uvedenou zastávku MHD a do přilehlých obchodů často míří. Jeví se mi to tedy jako společný zájem obou městských částí. Děkuji Vám a jsem s pozdravem Marek Bernard, Rosice-Kréta

2019-02-21 16:46:16

Zdravím Vás pane Bernarde.

Stručně. Toto místo se již řeší. S panem starostou jsem v kontaktu.

V. Čapek.

Zvýšení bezpečnosti na přechodech

13.02.2019 Dalimil Hrádek |

Dobrý den pane starosto, píšu Vám jako otec 9-leté dcery. V září 2019 to bude 10 let co naše rodina spokojeně žije na sídlišti v "Nové Trnové". Je to dobré místo pro život, je tu klid, pohoda a pěkné volno-časové hřiště. Naše dcera se pomalu dostává do věku, kdy bude chodit sama ze školy (Polabiny II na ul. Prodloužená). Jde o to, že po cestě bude muset (stejně tak jako jiné děti) přejít přes frekventovanou silnici (Jiřího Potůčka). Jako řidič dobře vím, že ne každý tu projíždí předepsanou 50-tkou. Oba použitelné přechody tj. na Jana Kubiše (u AAA) a Jožky Jabůrkové (u hřiště Karla Šípka) jsou sice označeny dopravní značkou (a také osvětleny), ale stále si myslím, že pro bezpečnost našich dětí je to málo. Z jiných míst přeci známe automatické semafory, ostrůvky a zúžení silnic. Vím, že Vaše pravomoci jsou omezené, ale chtěl bych na Vás apelovat, abyste nám rodičům vyšel vstříc a podpořil nás v naší snaze ochránit naše děti před následky dopravních nehod. S úctou Dalimil Hrádek

2019-02-13 12:04:12

Dobrý den, pane Hrádku.

Chápu Váš požadavek. Takových míst je mnoho a řada stávajících přechodů ani nejde osvětlit, protože když se do nich, už jen projekčně, sáhne, dojde se k závěru, že tam vůbec být nesmí. Domnívám se, že v tomto místě ( u f.AAA) by to bylo možné zrealizovat. V současné době se chystají na všech obvodech investiční plány pro následující roky. Já navrhnu stavbu nového chodníku podél areálu SBD a AAA, kde je dnes vyšlapaná pěšina. Pan náměstek primátora J. Rychtecký má myšlenku odplocení sportovního hřiště ZŠ Polabiny III, a s tím by šlo i vyřešit situaci s Vámi zmiňovaným přechodem. Školáci by již nemuseli obcházet školní areál ulicí Prodloužená. Vozovka v ul. J. Potůčka v tomto místě již územně patří k Polabinám, tedy MO II. Váš požadavek, který osobně podpořím, tedy předávám panu starostovi Radku Hejnému.

S pozdravem Vítězslav Čapek.

Zpravodaj

18.12.2018 Vlasta Vavřinová |

Proč nám ve zpravodaji posíláte novoročenku ke končícímu roku 2018?

2018-12-18 17:05:17

Dobrý den,

za nedopatření se omlouvám, ačkoli jde o chybu grafika z tiskárny. Texty a články doplňujeme svými fotografiemi, ale pokud usoudí grafik při finálním dokončení tiskoviny, že zbylý prostor doladí fotografiemi z archivu tiskárny, necháváme to na něm. Bohužel, tetokrát se chybička vloudila. Ač se nám omlouvá, už s tím nic nenaděláme. Svět se snad nezboří a případný sběratel má alespoň kuriozitu do sbírky.

V. Čapek.

Park Ohrádka

20.11.2018 Šárka Petráňová |

Dobrý den,můžu Vás požádat zda-li by šlo v parku opravit v parku dětská houpačka na řetězu,konečně tam je opěrátko pro malé děti a nějaký chytrák to rozbije,ještě sem si dnes všimla ta zelená síť je natrhnutá,a vajgly samozřejmě,když nepomáhají kamery,mohla by se napsat cedule červená chovejte se slušně a s respektem,slouží pro hraní a ne ničení.Chce se mi brečet.Jo a dobrý,že je tam wc,zatim teda vždy čistý,děkuji

2018-11-20 13:05:13

Dobrý den paní Petráňová.

Děkuji za upozornění. Závady určitě odstraníme.WC jsme letos vyzkoušeli, ale přiznám se, že jsem nevěřil v bezproblémový provoz. Kupodivu však zařízení fungovalo bez závad a tak od jara opět zařízení instalujeme a kromě Ohrádky a Lesoparku J. Potůčka, přidáme i v Rosicích na Březince a po zhotovení hřiště v Doubravicích i tam.

V. Čapek.

Jak mají komunikovat po telefonu.

30.10.2018 Jaroslav Jirka |

Vážený pane starosto.Dnes 30.10.2018 v 11.hodin jsem volal na telefonní číslo ,které máte uvedené na domovské stránce na internetu.Měl jsem zájem o zajištění bezpečnosti potulijícího se psa.Jak jsem ale byl překvapen přístupem pracovnice úřadu,který by měl ve své podstatě mít zájem o vyřešení takovéto věci.Bylo mi řečeno,že úřad se o takovéto věci NESTARÁ a volá stejně M.Policii.Na můj návrh,aby tedy policii zavolala mi bylo velice stroze oznámeno,že tam volat nebude a mám tam zavolat sám.Je to teda pro mne veliké překvapení,když pracovník státní správy odmítne takovéto oznámení vyřídit.Na co tam potom za státní peníze sedí.Navíc její reakce,když jsem jí navrhl,aby tam zavolala sama a za státní peníze byla taková,že mi položila telefon.Takže mi bylo naznačřeno,abych neotravoval a za SVÉ peníze se snažil napravit její neochotu cokoliv v uvedené záležitosti podniknout.Děkuji pěkně.Jen víc takových-to pracovníků státní správy.Doufám alespoň v její napomenutí z Vaší strany.Znechucený občan Jirka.

2018-10-30 11:57:11

Dobrý den pane Jirko,

Věc jsem prověřil a s pracovnicí jsem hovořil. Faktem je, že policii mohla bez problémů zavolat ona a ušetřit Vás tohoto překvapení. Je však lepší, když upozornění na volně pobíhající zvíře podá přímo občan a může tak s odchytovou službou komunikovat. Volání na tísňovou linku je, domnívám se, zdarma. Telefon jste dle pracovnice položil Vy. To však nevím, ale máte-li zájem, je možno hovor přes operátora zrevidovat. Pokud Vám to takto stačí, tak pracovnice úřadu ( ne státní správy ) byla poučena, že může městskou policii zavolat ona. Údaje o lokalizaci, druhu a vzhledu zvířete však musíte stejně oznámit Vy.

S omluvou Vítězslav Čapek.

jednání ZMO

24.09.2018 Víťa Košťál |

Ahoj starosto. Na 21. jednání ZMO jsme jako jeden bod probírali „Plnění Programu rozvoje za 2017“. Zastupitelstvo se dohodlo, že odstavec 13 a 14, týkající se MP není plněn ke spokojenosti našich občanů. Spolupráce neprobíhá dle našich představ. Paní Tomšů garantovala, že vyhodnocení bude upraveno ve smyslu špatné spolupráce ze strany MP, kdy není plně reagováno na naše podněty a připomínky. Je velice zajímavé, že na 22. jednání je předkládán materiál „Plnění Programu rozvoje za celé období“ a odstavce 13 a 14 jsou v téměř původním znění. Jestliže něco nefunguje v roce 2017, jak je možné, že to najednou perfektně funguje za celé volební období? Nebo to mám chápat tak, že dohoda, která byla ujednána na jednání ZMO pro Tebe a úřad nic neznamená? Musíme vše schvalovat usnesením, aby to bylo pro všechny závazné? ZMO je pouze na schvalování předložených materiálů bez možnosti připomínek a úprav? S přáním: "Hodně pracovních úspěchů". Víťa Košťál

2018-09-24 18:13:18

Vážený zastupiteli.

Ověřitel zápisu ze zmiňovaného jednání, tedy paní Tomšů dostala k nahlédnutí svodky MP ( neveřejné ), z nichž bylo zřejmé, že městská policie hlášené incidenty řeší. Jak je řeší, je již na jejich rozhodnutí dle kompetencí. S panem ředitelem a velitelem okrsku mám pravidelné schůzky a rozhodně si nemyslím, že spolupráce je špatná, což bys rád v textu viděl. Ostatní nehodlám komentovat. Můžeš to dělat lépe.

Také mnoho úspěchů V. Čapek.


Kalendář akcí

Červen 2019
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5
  • Jednání MK Rosice nad Labem
6
7 8
  • Sousedské posezení - park Ohrádka v Ohrazenicích
9
10
  • Jednání MK Ohrazenice
11
12 13 14 15 16
  • Jednání MK Doubravice
17
18 19 20 21 22 23
  • Jednání MK Trnová
  • Pieta - park J. Potůčka
24
25
  • Jednání Zastupitelstva
26
27
  • Rozloučení se školou - park J. Potůčka v Trnové
28
29 30

← Květen 2019 Červenec 2019 →


© 2019, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑