Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Rozhlas

04.11.2019 Ivo Bálský |

Dobrý den, nevím proč jste došli k názoru, že někdo stojí o poslech vámi zvolené hudby z amplionů na ulici. Musím říci, že mi už s vašimi naprosto nesrozumitelnými a o to hlasitějšími hláškami a teď s touto novinkou dochází trpělivost. Asi si najmu pořádnou zesilovací soupravu a začnu vám vaše hlášení a nejakou tu muziku chodit pravidelně a stejně hlasitě chodit přehrávat k vám na účad, aby jste si toho taky užili. Zdraví Ivo Bálský

2019-11-04 11:49:11

Dobrý den pane Bálský.

Pro dnešek byla objednána revize amplionů, což je třeba jednou ročně. Pokud některý rozhlas nefunguje, jsme naopak napadáni, že to nefunguje. Hudba byla pokud vím rozhlasová stanice, kterou si do systému pustil objednaný technik.

Děkuji za případné pochopení.

V. Čapek.

ul. Nádražní Rosice - Kréta

11.10.2019 Petr Novotný |

Dobrý den, před několika týdny proběhlo v ulici Nádražní Rosice-Kréta, hlukové měření ke zjištění aktuální stavu hluku po rekonstrukci protihlukové stěny. Rád bych se zeptal, jak toto měření dopadlo, zda je stále v plánu nová protihluková stěna a zda je možné zprávu o měření zveřejnit, případně zaslat na email k seznámení? Dále bylo během rekonstrukce protihlukové stěny demontováno veřejné osvětlení v úseku ulice Nádražní od čp. 111 po čp. 193. Bude se osvětlení montovat zpět, nebo zůstane tato část ulice neosvětlena? A posledním dotazem prosím o informaci, zda v ulici Nádražní je v budoucnu plán na výstavbu splaškové kanalizace. Předem děkuji za odpověď. Novotný.

2019-10-11 18:00:18

Dobrý den pane Novotný.

Výsledky měření k dispozici nemám, ani nevím, zda budou tak důležité. Nová PS se skutečně stavět bude. Nedávno jsem se za obvod vyjadřoval k ing. sítím a projekt počítá se stavbou v rozsahu od lesa až do oblouku křižovatky u f. Krista.

VO na bývalé PS bude opět namontované na opravené stěně a funkční. Projednáno 17.9.2019 s p. ředitelem SmP.

Pokud vím, o vybudování splaškové kanalizace ve vaší ulici se neuvažuje. Dnes jsem toto téma nadnesl při jednání s VAKem a vedením města. Pokusím se na to znovu navázat, ale stavba by byla obzvlášť komplikovaná. V tak úzké komunikaci by byl zcela znemožněn příjezd k vašim nemovitostem po dobu stavby.

S pozdravem V. Čapek.

Vážený pane starosto. Rád bych věděl kdo zadal úpravu části chodníku chodníku od kontejnerů na tříděný odpad směrem k můstku. A byl se tam po dokončení alespoň podívat? Podle mého je to velmi nepodařená, až zbytečná akce. Již nyní se použitý materiál vydrolováním nachází z části i na vozovce a jak to asi bude vypadat po nějaké době? To se nedalo navázat na stávající dláždění a ten kousek upravit stejnou technologií? Myslím, že by to bylo jednak pohlednější a určitě trvanlivější.

2019-07-24 11:23:11

Dobrý den pane Svobodo.

Jedná-li se o kontejnerové stání v ulici Doubravická, je situace následující. Před několika lety jsme hodlali propojit právě chodník od ulice M. Majerové přes mostek směrem ke Globusu. Pochozí plocha na mostku po této straně je však natolik úzká, že jsme skončili už u projektu. Nedostali bychom stavební povolení a nikdo by to nezkolaudoval. Jelikož nám je jasné, že tam lidé stejně chodí ( na vlastní nebezpečí ), byl pruh zeleně u vozovky alespoň vysypán drtí, takže se nechodí v hlíně. Protější chodník, jehož úseky jsou v dezolátním stavu, opravíme v brzké době ( administrativně je vše připraveno ). Takže závěrem, úsek, který zmiňujete není chodník a řešení je možné jedině rozšířením mostku.

S pozdravem V. Čapek.

Cyklostezka nadjezd Doubravice

20.06.2019 Hana Kvochová |

Dobrý den pane starosto, chci se zeptat, jak bude řešena cyklostezka na nadjezdu v Doubravicích po novém napojení silnice od Hradce Králové. Tato oficiálně značená cyklostezka je velmi frekventovaná a využívaná jak cyklisty tak chodci.Překonání nadjezdu po cyklostezce je již v současné době velmi nebezpečné a ještě horší to bude po zprovoznění přípojky od Hradce Králové. Pro motoristy se jedná o výbornou věc, ale cyklistům a chodcům, pokud řešení cyklostezky zůstane, se situace velmi zkomplikuje. Bohužel jsem nenalezla žádnou studii k předmětné stavbě, ve které by se řešila i zmiňovaná cyklostezka. Děkuji Vám za odpověď. Hana Kvochová,Ohrazenice.

2019-06-20 16:53:16

Dobrý den.

Překonání širší obousměrné komunikace je pro cyklisty a chodce řešeno ostrůvkem.

V. Čapek.

Prosím o zjištění zdroje nepříjemného zvuku

28.03.2019 Helena Ždímalová |

Dobrý den pane starosto - chtěla bych vás poprosit o zjištění zdroje nepříjemného zvuku, který nás v poslední době obtěžuje... Nejvíc je slyšet u našeho domu - Marie Majerové 282-284 v Ohrazenicích a v podstatě se nese celou naší ulicí i okolo fotbalového stadionu. Na ulici Semtínská už téměř není slyšet. Ve dne se dost ztrácí v hluku, který je běžný a navíc běží oprava Doubravické ulice, ale v noci nám to duní a zřejmě rezonuje o stěny domu- na lodžiích je to hodně silně slyšet- u toho, kdo je nemá zasklené... A také ten zvuk není téměř slyšet v okolí benzinky a myčky u kruhového objezdu. Zvuk se - podle nás - šíří ze směru nové budovy depozita, která byla nedávno dostavěna. Dnes do areálu zajížděli pracovníci knihovny a ti mi umožnili budovu obejít- v těch místech byl tento zvuk poměrně nejsilnější... Budova prý ještě není zkolaudovaná, takže by bylo potřeba zjistit zdroj a příčinu zvuku, aby nás neobtěžoval a hlavně šel odstranit. Nyni se ještě moc nespí při otevřených oknech, ale až budou vedra, tak by to bylo hodně nepříjemné... Napadlo mě, jestli to nebude zvuk třeba od klimatizace... Prosím vás tedy o pomoc pŕi řešení záhady, co je vlastně příčinou zvuku, který nám tady znepříjemňuje život. Děkuji - Helena Ždímalová

2019-03-28 14:51:14

Dobrý den paní Ždímalová.

Požádám městskou policii o prověření v nočních hodinách. Mohlo by jít o zvuk tepelného čerpadla, ale také od zkoušek nově zrekonstruvaného kotle v teplárně Synthesie, na což jsme upozorněni. Zkoušky kotle, který ve finále přinese samá pozitiva mají probíhat až do 3.5.2019. Poté naběhne zkušební provoz.

S pozdravem V. Čapek.

nic moc

28.03.2019 Klimpl Vladimír |

Pane starosto děkuji za odpověď a názor,ale mám tu stavbu komunikace před očima každý den a firma se zrovna nepředře není to jen můj názor kdyby byli z okolí tak by to možná mohlo jít rychleji.Takto se to zbytečně prodraží peníze by se mohly použít jinde. Asi by to chtělo na ně trochu přitlačit.

2019-03-28 13:23:13

Dobrý den pane Klimple.

Děkuji za poznatky. Na stavbě probíhají kontrolní dny a je stanoven "stavební dozor".

Předpokládám, že je situace v každodenním řešení. Odkud je ta, či ona firma je věcí výběrového řízení, při němž nelze toto kriterium zohledňovat. Navíc zhotovitelem je firma z H.K.

S pozdravem V. Čapek.

úklid ulic

18.03.2019 Petr Bělina |

Dobrý den pane starosto, v harmonogramu úklidu ulic (http://www.smp-pce.cz) se mi opět nepodařilo najít ulice v Nové Trnové (Jozefa Gabčíka, Jana Kubiše, Josefa Bublíka apod.). V minulosti jsem na to upozornil přímo služby města Pardubic. Můžete prosím prověřit situaci kolem úklidu ulic v nové zástavbě? Děkuji. Petr Bělina

2019-03-18 09:04:09

Dobrý den pane Bělino,

dnes jsem na základě Vašeho pdnětu navštívil SmP a.s. Vedoucí divize "Čištění komunikací a zimní údržby"  byl přesvědčen o tom, že ulice Nové Trnové jsou v harmonogramu zahrnuty. Kontrolou však zjistil, že omylem ne. Přislíbil dodatečné zařazení do seznamu ulic. Termín nelze určit, ale operativně k úklidu dojde.

Děkuji za upozornění.

S pozdravem V. Čapek.

dotaz

10.03.2019 vladimír Klimpl |

Dobrý den pane starosto.nějak nechápu termín uzavření ulice Doubravické v Ohrazenicích protože 250 metrů silnice i když se bude dělat rekonstrukce kanalizace,ale byly v tomto úseku prováděny jiné práce které tu vozovku zpevnily a na obvodu jsou na tom jiné mnohem horší.Tento úsek uzavřít na čtvrt roku dle mě nemá logiku.

2019-03-10 18:47:18

Dobrý den pane Klimple.

Původně jsme chtěli opravit pouze povrch vozovky ( to je možná 5let zpátky ), ale nechali jsme provést monitorovací sondy, které potvrdili fakt, že  pod vozovkou chybí konstrukční vrstvy. Dále došlo k úmrtí účastníka řízení, jehož souhlas byl nezbytný pro stavební povolení, takže se čekalo na výsledek dědického řízení a určení vlastníka daného pozemku. Teď, po dlouhé době konečně začíná stavba. Důvod opravy je jasný - pohyb chodců na přilehlých chodnících bez sprchy dešťové vody na oděvu a plnohodnotná vozovka pro vozidla MHD a dalších účastníků provozu. Termín dokončení stavby není dogma, ale čas, po který je stanoven režim objízdných tras atd. Takže je klidně možné, že se po novém bude jezdit dříve a nebo bude obnoven částečný provoz po etapách.

S podravem V. Čapek.

Zvýšení bezpečnosti na přechodech II.

21.02.2019 Marek Bernard |

Dobrý den pane starosto, navážu na dotaz pana Hrádka ze 13.2.2019. Stejný problém je na ulici Okrajová na velmi frekventovaném přechodu mezi Krétou (tedy zastávkou MHD linky 13 u Kauflandu) a ulicí Sluneční směrem k ZŠ Polabiny 2. Tam denně přecházejí nejen děti z Kréty, ale také všechny děti mířící na uvedenou autobusovou zastávku. A provoz je tam díky Kauflandu skutečně obrovský. Bohužel Městská policie tam dohlíží pouze ojediněle. Rád bych Vás proto požádal o projednání možných úprav se starostou Polabin a pomoc při prosazení ostrůvku a semaforů v tomto velmi frekventovaném úseku (když mohou být dvoje semafory na přechodech na ulici kpt. Bartoše mezi Polabinami 3 a 4, tak pro ne zde). Myslím, že by to ocenili nejen rodiče dětí z Kréty, ale také naši starší spoluobčané (převážně z Polabin 2), kteří na uvedenou zastávku MHD a do přilehlých obchodů často míří. Jeví se mi to tedy jako společný zájem obou městských částí. Děkuji Vám a jsem s pozdravem Marek Bernard, Rosice-Kréta

2019-02-21 16:46:16

Zdravím Vás pane Bernarde.

Stručně. Toto místo se již řeší. S panem starostou jsem v kontaktu.

V. Čapek.

Zvýšení bezpečnosti na přechodech

13.02.2019 Dalimil Hrádek |

Dobrý den pane starosto, píšu Vám jako otec 9-leté dcery. V září 2019 to bude 10 let co naše rodina spokojeně žije na sídlišti v "Nové Trnové". Je to dobré místo pro život, je tu klid, pohoda a pěkné volno-časové hřiště. Naše dcera se pomalu dostává do věku, kdy bude chodit sama ze školy (Polabiny II na ul. Prodloužená). Jde o to, že po cestě bude muset (stejně tak jako jiné děti) přejít přes frekventovanou silnici (Jiřího Potůčka). Jako řidič dobře vím, že ne každý tu projíždí předepsanou 50-tkou. Oba použitelné přechody tj. na Jana Kubiše (u AAA) a Jožky Jabůrkové (u hřiště Karla Šípka) jsou sice označeny dopravní značkou (a také osvětleny), ale stále si myslím, že pro bezpečnost našich dětí je to málo. Z jiných míst přeci známe automatické semafory, ostrůvky a zúžení silnic. Vím, že Vaše pravomoci jsou omezené, ale chtěl bych na Vás apelovat, abyste nám rodičům vyšel vstříc a podpořil nás v naší snaze ochránit naše děti před následky dopravních nehod. S úctou Dalimil Hrádek

2019-02-13 12:04:12

Dobrý den, pane Hrádku.

Chápu Váš požadavek. Takových míst je mnoho a řada stávajících přechodů ani nejde osvětlit, protože když se do nich, už jen projekčně, sáhne, dojde se k závěru, že tam vůbec být nesmí. Domnívám se, že v tomto místě ( u f.AAA) by to bylo možné zrealizovat. V současné době se chystají na všech obvodech investiční plány pro následující roky. Já navrhnu stavbu nového chodníku podél areálu SBD a AAA, kde je dnes vyšlapaná pěšina. Pan náměstek primátora J. Rychtecký má myšlenku odplocení sportovního hřiště ZŠ Polabiny III, a s tím by šlo i vyřešit situaci s Vámi zmiňovaným přechodem. Školáci by již nemuseli obcházet školní areál ulicí Prodloužená. Vozovka v ul. J. Potůčka v tomto místě již územně patří k Polabinám, tedy MO II. Váš požadavek, který osobně podpořím, tedy předávám panu starostovi Radku Hejnému.

S pozdravem Vítězslav Čapek.


Kalendář akcí

Únor 2020
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4
  • Jednání MK Ohrazenice
5
  • Jednání MK Rosice
6
7 8 9
  • Jednání MK Doubravice
10
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 27 28 29  

← Leden 2020 Březen 2020 →


© 2020, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑