Přejít na hlavní obsah

Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Krádeže

14.04.2021 Lucie Musilová |

Dobrý den, již podruhé (co vím) v krátké době došlo v Rosicích ke krádeži během nočních hodin. Chtěla jsem se zeptat, zda se to nějak bude řešit za obec. Nemáme z toho dobrý pocit. Bude například posílena noční hlídka policie apod.? Budete informovat třeba rozhlasem obyvatelé, aby dbali opatrnosti a případně upozornili na podezřelé osoby? Děkuji. Pěkný den. L. Musilová

2021-04-14 10:19:10

Dobrý den paní Musilová.

Přesně sedí to v závorce : "(co vím)". Já čtu denně svodky městské policie a tam se nic neobjevilo. Informaci  o krádeži mám ze zdroje "jedna paní povídala". Státní policie bohužel nedává informace starostům na vědomí a tak nemám z čeho oficiálně vycházet. S PČR jsem dnes mluvil a bylo mi potvrzeno 1x odcizení elektrokola a 1x poškození vozidel na ulici.(Oboje v Rosicích). Toť prý vše a nemám způsobovat paniku. Četnost není neobvyklá. Takže rozhlas ne, a na posílení hlídek nemají kapacity. Zabezpečení majetku je samozřejmě na každém vlastníkovi. Pokud může někdo poskytnout záběry z domácích kamer a podobně, může kontaktovat mně a já si policii pozvu. Upozorním ještě MP s žádostí o častější noční kontroly.

V.Čapek.

Lesopark Jiřího Potůčka

10.04.2021 Martin Stoček |

Dobrý den, pane starosto. Vzhledem k neprodloužení nouzového stavu, se na Vás obracím s dotazem. Je v plánu otevření, v současnosti uzavřeného, lesoparku Jiřího Potůčka? Případně kdy k tomu má dojít? Děkuji za odpověď.

2021-04-10 20:09:20

Dobrý den,

Dnes 12.4. již necháme všechna hřiště v našem obvodu otevřená. Je na veřejnosti, aby se chovala dle momentálně platných pravidel. Ta se bohužel každým dnem mění a už se v tom málokdo vyzná. U této příležitosti bych chtěl zmínit, že sháníme správce hřišť v Trnové a v Doubravicích. Prosím případné zájemce o kontaktování pana Vencla na tel. 466 798 338.

S pozdravem V. Čapek.

Dotaz na hluk

12.03.2021 Iveta Cittová |

Dobry den, pane starosto, od rana se sousedy resime puvod neprijemneho a silneho hluku, ktery byl slyset celou noc, tedy od 11.3. 2021 do dnesniho dne, a ktery stale trva. Neni to poprve, tusime, ze je to nekde od Semtina. Urcite jsou, predevsim v noci, prekracovany hygienicke limity. Prosim o sdeleni, kdo je za tento hluk odpovědný a jake kroky dotyčná firma učiní, aby to nebylo pro obyvatelstvo tak velmi obtěžující. Dekuji za odpoved.

2021-03-12 09:09:09

Dobrý den.

V teplárně areálu Synthesie došlo k poruše a unikala pára. Nyní se závada odstraňuje.

To byl zdroj hluku. Čas od času je pára odpouštěna plánovaně, zvuk bývá stejný, ale nejde o tak dlouhý čas, jako dnes.

S pozdravem V. Čapek.

Urgence opravy ulice Semtínská

28.01.2021 Vladislav Kvoch |

Dobrý den, dne 31.3.2020 jsem žádal o opravu ulice Semtínská v Ohrazenicích, kde se propadá silnice a prohlubně jsou přes celou šíři vozovky mezi kanály. Při průjezdu vozidel MHD dochází ke chvění celé země i našich domů a na zdech našich domů se dělají praskliny. Tyto prohlubně od kanalizace jsou na více místech ulice Semtínské včetně křižovatky s ulicí Doubravickou až po točnu MHD. Předem děkuji za provedení opravy. Dosud jsem neobdržel žádnou odpověď. S pozdravem Vladislav Kvoch

2021-01-28 11:08:11

Dobrý den pane Kvochu.

Domnívám se, že jste byl v kontaktu s panem Hladíkem, který již tento problém řešil. Vím, že jsme v těchto místech nechali v minulém a předminulém roce vozovku s podložím opravovat hned v několika úsecích. Pokud nastal nový problém, domluvte se opět s panem Miroslavem Hladíkem ( tel. 466798342 ) a domluvte si schůzku. Od doby, kdy jezdí v našem obvodě opět trolejbusy, jsou tyto jevy stále častější. Vozy jsou výrazně těžší, než autobusy.

S pozdravem V. Čapek.

přechod ul.Semtínská

27.01.2021 Petr Šebek |

Dobrý den pane starosto, chtěl bych upozornit na přechod pro chodce v ulici Semtínská v Ohrazenicích. Myslím, že by stálo za úvahu upozornit řidiče před tímto přechodem, že jsou v zóně 40. Je to poměrně frekventované místo a i přesto, že je přechod s ostrůvkem relativně bezpečný, tak auta tu jezdí opravdu rychle. Určitě by to zvýšilo bezpečnost v celé ulici, ve které se vyskytuje hodně dětí. S pozdravem Petr Šebek

2021-01-27 21:22:21

Dobrý den pane Šebku.

Nejste první, kdo rychlost vozidel ve vaší ulici kritizuje. Po minulém upozornění a dokonce žádosti o ostrůvek v přechodu jsem dohodl instalaci statistického radaru v místě. Výstupy z radaru toto nepotvrdily. Pochopitelně se najdou nenapravitelní řidiči, kteří předpisů nedbají, ale procento bylo mizivé ( na rozdíl od ulice Pohránovská, kde by se to nečekalo ). Takže do opatření jsme zatím neinvestovali a proti přidávání dopravního značení je vždy Dopravní inspektorát PČR. Z naší strany je požadavek na měření rychlosti se sankcemi. Úsek je mezi schválenými místy a MP zde dle svých možností občas měří.

V úctě V. Čapek

rozhlas

05.10.2020 Dana Andrlová |

Dobrý den, pane starosto, chci se zeptat, zdali by nešlo hlásit místním rozhlasem info o blížícím se nebezpečném počasí, kvůli kterému se zavírají dětská hřiště. Úřad toto info určitě dostává včas. Protože poté bez tohoto i procházka např. v blízkém lese pro nás, co si nezjistíme podrobnou předpověď, může znamenat katastrofu. Tak jako teď v sobotu v Brně. Vždyť i přímo v Rosicích u domů je dost vzrostlých jehličnanů, které nejsou v takovou chvíli bezpečné. Moc děkuji za odpověď. Andrlová Dana P.S. V této souvislosti prosím o prověření funkčnosti rozhlasu v ulici Oskara Brázdy - silná rezonance, špatná srozumitelnost. Díky.

2020-10-05 15:01:15

Dobrý den paní Andrlová.

Varování meteorologů je zveřejňováno aktuálně na webových stránkách města a našeho městského obvodu v odkazu: https://www.pardubice.eu/urad/radnice/krizove-rizeni/aktualni-situace/

S hlášením v rozhlase je problém v tom, že polovina občanů je na rozhlas "alergická", stěžují si a dokonce i poškozují bezdrátová zařízení tím, že ilegálně odpojují jejich napájení. Prosím upřesnit rozhlas v ul. Oskara Brázdy (číslo sloupu, nebo rozhlasu) Nedávno bylo servisováno "hnízdo" u čp.553.

V. Čapek.

Oprava uzávěru vody

21.06.2020 Říha Stanislav |

Pane starosto,žádám Vás tímto o okamžitou opravu uzávěru vody do rodiného domu č.72- Mánesova ulice, rosice. Tento uzávěr byl poškozen při probíhající rekonstrukci této ulice. Několikrát byl dotazován vedoucí této rekonstrukce a byl jsem ujištěn, že bude provedena kontrola a oprava stávajících poškozenýchu závěrů. Jaké bylo moje překvapení dne 19.6 2020 po příchodu ze zaměstnání. Uvedený uzávěr byl zabetonován a překryt lemovací dlaždicí. Stávající uzávěr vody je uvnitř zasypán betonem, ovládací tyč ventilu je ohnuta, ochraná trubka je poškozena, totéž platí o krytu. Tuto opravu požaduji okamžitě z důvodu případné havárie přívodu do rodiného domu. Pokud nebude oprava provedena a stane se havárie, pojišťovna odmítne zaplatit vzniklé škody, budu požadovat náhradu škod od Vašeho úřadu,jelikož jste byl včas informován o vzniklé situaci. Děkuji. P:S Mohu doložit fotodokumentací.

2020-06-21 16:11:16

Dobrý den pane Řího,

dnes projednáno s vedoucím stavby. O problému ví, a vše bude dáno dopořádku.

V. Čapek.

Prodloužení protihlukové stěny u silnice I/37

24.05.2020 Vítězslav Řeřucha |

Vážený pane starosto, rád bych se touto cestou zeptal, zda se do budoucna neuvažuje o prodloužení protihlukové stěny u silnice I/37 u Ohrazenic, jejíž provoz je slyšet několik set metrů daleko v zástavbě rodinných domů v Ohrazenicích. Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Vítězslav Řeřucha

2020-05-24 21:25:21

Dobrý den pane Řeřucho,

omlouvám se za pozdní reakci, ale Váš dotaz čtu až dnes. Nějak se to nedostalo do mé pošty. Nicméně Vás asi nepotěším, protože o prodloužení se zatím nikdy nemluvilo. V poslední době byla dostavěna středová stěna mezi směry a o dalších úpravách nevím. Při nejbližším jednání s ŘSD toto téma nadnesu.

S pozdravem V. Čapek.

Retardéry - Salavcova ulice

15.05.2020 Radka Kamenická |

Vážený pane starosto, ráda bych se Vás zeptala, co musíme udělat pro to, aby v ulici Salavcova (přesněji mezi Autoservisem Urban a vjezdem k domům čp. 715-717) byly umístěny retardéry. Jak jistě víte je tam nepřehledná zatáčka, kam mnozí řidiči vjíždí vysokou rychlostí a jelikož se v této lokalitě nachází poměrně mnoho dětí je to velice nebezpečné. Věřím, že pokud by byl jeden retardér umístěn při vjezdu (u Autoservisu) do zatáčky a druhý retardér při výjezdu (u slepé ulice k domům čp 716 a 717) z této nepřehledné zatáčky řidiči by neměli možnost nabrat velkou rychlost a museli by tam proto projíždět pomaleji, což by vedlo k zajištění bezpečnosti dětí i ostatních osob. V případě, že toto není možné zajistit prosím o vysvětlení, z jakého důvodu jsou retardéry umístěny v ulici U Prefy, kde do ulice vjíždí pouze majitelé cca tří rodinných domů. Mnohokrát Vám děkuji za odpověď Kamenická Radka

2020-05-15 00:10:00

Dobrý den paní Kamenická.

Pro bezpečnost chodců jsme nedávno zhotovili chodník i v zatáčce u č.p.92 proti "komínu". V křižovatce s ul. Čapkova platí přednost zprava. Pokud zde projíždí řidiči nepřiměřenou rychlostí, porušují bezpečnost a jejich počínání je bezohledné. Takový řidič rozhodně nebude respektovat ani dopravní značky omezující rychlost. Po případné instalaci DZ max. dovolená rychlost 30, nebo 40 nám zase bude vyčítáno, že tam MP rychlost neměří. ( malá frekvence provozu, měřených úseků v MO 7 máme nejvíce z města, navíc úsekový radar na Gen. Svobody... ). Nepříjemné retardéry jsou řešením. To máte pravdu. O jejich aplikaci však zažádáme s podepsaným souhlasem majitelů přilehlých nemovitostí čp.91 a 92. Jinak se bude opakovat situace, kterou jsme již mnohokrát zažili - petice s žádostí o okamžité odstranění z důvodu hluku, otřesů, praskání zdí apod. Rekonstrukce ul. U Prefy byla zhotovena dle projektové dokumentace, kterou nikdo nerozporoval a provoz je zde tak malý, že zpomalovací prvky nikomu nevadí. Pokuste se přesvědčit zmíněné majitele a dejte mi vědět. Jsou prahy, které tolik nevadí, ale zase nedonutí řidiče zbrzdit.

S pozdravem Vítězslav Čapek.

Hřiště

27.04.2020 Dana Andrlová |

Dobrý den, chtěla bych se zeptat proč není otevřené dětské hřiště v ulici Oskara Brázdy. Díky za odpověď. Andrlová

2020-04-27 18:55:18

Dobrý den paní Andrlová.

Stále se nacházíme v období nouzového stavu a vláda řeší sportoviště, nikoli zatím dětská hřiště. V pátek 24.4.2020 bylo možno otevřít za specifických podmínek sportoviště. To jsme udělali a od včera mají opět  rozhodnutím vlády jiná ( volější ) pravidla. Dětské hřiště v ul. Oskara Bázdy je otevřeno ode dneška. Další důvod, proč jsme na to nespěchali je zvýšený výskyt tzv. zemních včel " samotářek ", na které si každoročně maminky stěžují.

S pozdravem V. Čapek.


Kalendář akcí

Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

← Březen 2021 Květen 2021 →


© 2021, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑