Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Protihluková stěna

27.07.2018 Martin Pithart |

Dobrý den, prosím o informaci, jestli je plánována rekonstrukce stávající (nebo výstavba nové) protihlukové stěny u "rychlodráhy" na Hradec u ul. Nádražní II naproti žel. st. Rosice nad Labem.Zhruba před 2 roky byla ve Zpravodaji informace, že ŘSD takovou akci plánuje na roky 2017 - 2018. Podle (nejen) mého názoru výrazně stoupla hustota hlavně kamionové dopravy po zprovoznění nájezdu na D 11 v Opatovicích a hluk v sousedství rychlodráhy již začíná být neúnosný. Situaci by asi také pomohlo zklidnit zabudování automatické váhy na kontrolu přetížení kamionů. Děkuji předem za odpověď. Mějte se hezky. Martin Pithart

2018-07-27 14:06:14

Dobrý den pane Pitharte.

Dle získaných informací by měla být stávající stěna opravena z důvodu havarijního stavu ještě letos výměnou prken za betonové díly. Plánovaná nová stavba je stále v plánu ŘSD, ale dosud jsem žádný projekt bohužel na stole neviděl.

S pozdravem V. Čapek.

prosba

15.06.2018 Vladimír Klimpl |

Dobrý den pane starosto nechci obtěžovat s žádostí jsem jen prostředník,ale byl jsem požádán zda by nešlo vyhlásit rozhlasem znovu otevření ordinace praktického lékaře na hotelu Trim i když to vyšlo ve zpravodaji,na nástěnce i na dveřích hotelu.Starší generace to neví.

2018-06-15 17:33:17

Dobrý den,

správně píšete, že jsou informace ve vývěskách, ve zpravodaji (v každé schránce), v aktualitách na webových stránkách MO i na dveřích hotelu Trim. Domnívám se, že to stačí. Na hlášení rozhlasem jsou časté i negativní ohlasy a navíc nemůžeme propagovat praxi konkrétního lékaře oproti druhému. S vyhlášením v rozhlase tedy nepočítám.

S pozdravem V. Čapek.

přistavení kontejneru

31.05.2018 Cěrník Milan |

Prosím můžete mi sděli termín pristavování velkoobjemového kontejneru v městské části trnobá v prostoru u garáží. Byl vždy přistavován ve středu a odvážen ve čtvrtek. je v termínu 1x za táden středa nějaká změna nebo změna místa? Děkuji za odpověd

2018-05-31 11:25:11

Dobrý den pane Černíku.

Vzhledem k tomu, že přistavování tzv. VOKů je námi placená služba, změnu bychom museli objednat. K tomu nedošlo, takže vše by mělo být stejné. Napadá mne však jedna věc. Nedávno jsme nechali upravovat povrch celého prostranství před garážemi a je možné, že z důvodu pohybu stavebních strojů nebylo možné v daný termín přistavení kontejneru zajistit. Pokud by nastal další problém, kontaktujte prosím pana Tomáše Vencla na tel. 466798338.

V. Čapek.

bakalářská práce

06.05.2018 Růžena Škodová |

Dobrý den, jako téma své bakalářské práce píši o Úředních deskách a problematice jejich publikace v obcích Nekoř, Letohrad a Pardubice. Pro dokončení práce potřebuji vyhodnotit dotazníkové šetření a tímto bych Vás chtěla moc poprosit, zda-li by nebylo možné zveřejnit někde odkaz na tento dotazník nebo ho nějakým způsobem zpřístupnit občanům Pardubic. Vyplnění dotazníku zabere pouze pár minut. Odkaz na dotazník: https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/65271/ Předem děkuji, s pozdravem Růžena Škodová

2018-05-06 22:13:22

Dobrý den paní Škodová.

Pomoc s Vaší prací bych viděl nejlépe formou letáčků s oslovením obyvatel. Leták, nejlépe ve formátu A4, případně A5, jsme ochotni nabízet k rozebrání na stojanu s informacemi ve vestibulu úřadu v Rosicích. Umístění na webu a ve vývěsních skříňkách není vhodné. Materiál k rozebrání můžete doručit na podatelnu, nebo kancelář Úřadu Městského obvodu Pardubice VII. Využít můžete i facebook MO. ( odkaz na www.pardubice7.cz )

S pozdravem V. Čapek.

lékař v obvodu

10.03.2018 Vladimír Klimpl |

Zdravím pane starosto. Četl jsem informaci ohledně problému na nástěnce,ale informace sama o sobě ten problém nevyřeší.Mám pocit že pokud někdo ze samosprávy dotyčné oblasti nemá sám zdravotní problém který by musel řešit na tomto místě tak to příliš neřeší, protože má jako politik známosti jinde.Současná situace v politickém spektru a zdravotnictví vypadá tak že čím obyvatel dřív zemře tím líp.Bohužel si každý soukromník může dělat co chce bez ohledu na ostatní.

2018-03-10 19:21:19

Pane Klimple,

domníváte-li se, že by šlo vše rychleji, tak se bohužel mýlíte. Tento týden se Vám dostane do schránky zpravodaj MO 7, kde věc popisuji. Výběrová komise na nového obvodního lékaře proběhne 21.3.2018. Zájemce je. Výzva musela být měsíc zveřejněna na úřední desce atd. Mrzí mne však názor na známosti "politiků", pokud tím myslíte mne, tak jste si asi spletl radnici v Rosicích s parlamentem.

S pozdravem V. Čapek.

poděkování dotaz

09.02.2018 Eva Poláchová |

Dobrý den, mám vyřídit poděkování od mamky (M Žižková, Ohrazenice 18) za dárek a přání k 85 narozeninám. Moc jí to potěšilo. Eva Poláchová Mám se ještě zeptat, kdy v Ohrazenicích se bude vybírat poplatek za psa a popelnici. děkuji

2018-02-09 09:16:09

Dobrý den paní Poláchová.

 

Jsem rád za to, že maminku gratulace těší. Ještě jednou ji prosím pozdravujte s přáním pevného zdraví a životní vitality.

 

Co se týká dotazu o výběru poplatků připomínám, že informace o termínech v Ohrazenicích byla již ve zpravodaji na straně 7 (http://www.pardubice7.cz/zpravodaj-42017), který  jste měli mít ve schránce před vánocemi, dále na našem webu v aktualitách (http://www.pardubice7.cz/aktuality/vybery-mistnich-poplatku-v-roce-2018 ) a předpokládám, že i ve vývěsce u obecního domu. Následující termíny jsou 14.2.2018 ( 8:00 – 11:00, 13:00 – 16:30hod ), 21.3.2018 ( 8:00 – 11:00, 13:00 – 16:30hod ) a 18.4.2018 ( 13:00 – 18:00hod ). Poplatek ze psů je však splatný do 15.3.2018.

 

S přáním pěkného dne Vítězslav Čapek.

lékařská péče

22.01.2018 Vladimír Klimpl |

Dobrý den pane starosto,vážím si vašeho přístupu k řešení krizové situace ohledně řešení základní lékařské péče v regionu,ale prosím o nějaké rozumné řešení informovanosti veřejnosti k problému lidé nevědí krom vývěsky co se děje a co bude. Asi je teď složité a předčasné stanovit časový horizont řešení,ale uzavření místní ordinace je zanedlouho.Děkuji.

2018-01-22 12:58:12

Dobrý den pane Klimple.

V jednáních pokračuji a domnívám se, že informace přes vývěsní skříňku u obecního domu by mohly stačit. Jednání jsou převážně osobní a nemohu je zveřejňovat  v rozhlase apod. Dostalo se mi vyjádření společnosti Moje Ambulance a.s., které potvrzuje záměr přemístit ordinaci do Palackého ulice. Zde bude nabízet komfortnější služby ( 12ti hodinovou pracovní dobu, možnost objednání na danou hodinu, pravidelná vyšetření zdarma atd.) Pro všechny z vás, kteří považujete za prioritu místo ordinace v Ohrazenicích ( a v tom smyslu za vás jednám) jsem po dohodě s krajským úřadem podal podnět k vypsání výběrového řízení na poskytování lékařské péče ve stávajícím objektu. Klientela však automaticky přechází s panem doktorem Kotáskem a VZP nemusí souhlasit se vznikem nového obvodu, ač zájemce bych znal. Prostě není to jednoduché.

Prozatím vše. V. Čapek.

lékařská péče

09.01.2018 Vladimír Klimpl |

Pane starosto četl jsem odpověď na předešlý dotaz a myslím že jako volený zástupce občanů máte povinnost pro ně udělat maximum i z tohoto zásadního problému dostupnosti zdravotní péče.Pan doktor Kotásek si s tím hlavu asi nelámal i když tady zdravotní středisko funguje už čtyřicet let a on nastupoval po doktoru Drahozalovi ještě do Doubravic.Spádová oblast je velká,populace stárne a lékař je potřeba pro tuto lokalitu na dostupném místě.Zákon to sice neřeší a proto je to jak to je.Někomu asi nejde o lidi pokud sám nepozná na vlastní kůži o čem mluvím.Prosím za všechny kdo péči lékaře potřebují udělejte pro tuto věc co se dá.

2018-01-09 19:40:19

Vážený pane Klimple.

O vyřešení situace ve prospěch občanů ze spádové oblasti této ordinace se opravdu snažím. Bohužel nemám jedinou oficialní informaci o změnách které mají od února nastat a nevědí ji ani pacietni, ani VZP, ani Pk. Ze všeho však vyplývá, že pacienti pana doktora Kotáska se bez svého vědomí staly pacienty celorepublikové  společnosti Moje Ambulance a.s. A ta chce prvděpodobně prostor hotelu Trim opustit.

V kontaktu jsem i s lékaři, kteří by měli o praxi v dané lokalitě zájem, ale záleží na možnosti udělení další licence atd. Není to jednoduché. Pokud se dohodneme třeba i na petičním řešení, určitě budu občany informovat.

V. Čapek.

Koš na psí exkrementy v ul. Jana Hrubého

08.01.2018 Alena Reinbergová |

Dobrý den, pane starosto, bydlím na novém sídlišti v Trnové. Po nastěhování obyvatel do "rezidence" v ulici Jana Hrubého jsou jejich psi venčeni na travnatých pásech mezi domy a exkrementy nikdo neuklízí, protože v blízkosti není příslušný koš se sáčky. Byla bych ráda, kdybyste tento problém vyřešili. Kromě toho upozorňuji, že nejsou ulice označeny svými názvy, takže motoristé přijíždějící po ulici Jana Kubiše si vůbec neuvědomují, že by měly dávat přednost vozidlům příjíždějícím zprava, protože to jsou ulice a ne parkoviště. Proč zmizela tabule, která upozorňovala na křižovatky bez rozlišení přednosti? Děkuji Vám za odpověď. Alena Reinbergová

2018-01-08 16:16:16

Dobrý den paní Reinbergová,

Koš na psí exkrementy doplníme, ale popravdě, není to zadarmo a v okruhu 100 metrů je další. Co se týká dopravního značení, tak ke změnám došlo při úpravách za účelem vytvoření vyhrazeného prostoru pro chodce na vozovce, což bylo jediné řešení, jak nahradit chybějící chodník. Konkrétní druh značek si v rámci projektů určuje PČR. Doprvní inspektorát preferuje co nejméně značek. Trend nerozlišených křižovatek postupně funguje v mnoha částech města. Jen u nás je taková situace v celé Krétě, v severní části Trnové včetně vás a téměř celých Ohrazenicích. Každý řidič snad absolvoval autoškolu a má mu být jasné, že není-li označena hlavní silnice, platí přednost zprava. Výsledkem má být pomalejší a bezpečnější jízda.

V. Čapek.

Praktický lékař v Ohrazenici

02.01.2018 Jan Plíšek |

Dobrý den, rád bych se Vás touto cestou zeptal, jak to bude s praktickým lékařem v Ohrazenici. Slyšel jsem přímo od zdravotní sestry, že se MUDr. Kotásek přemístí do Pardubic na Palackého tř., ale nevím, zda a kdo bude ordinovat po něm zde v Ohrazenici. Pokud zde bude zachována ordinace praktického lékaře, rád bych se v ní zaregistroval, abych v případě např. horečky nemusel přejíždět do Pardubic. Děkuji předem za odpověď. Ing. Jan Plíšek, Ohrazenice, Trnovská 248

2018-01-02 13:35:13

Dobrý den pane Plíšku.

Váš dotaz se několikrát shoduje s dalšími občany. Pana doktora Kotáska jsem písemně oslovil s podobnou otázkou již 12.10.2017, bohužel bez jakékoliv odezvy. Text přikládám :

Vážený pane doktore,

Obracím se na Vás s dotazem. Na podnět mnoha dotazujících se občanů z Ohrazenic a na žádost Místní komise Rady MO Pce-VII v Ohrazenicích prosím o potvrzení, případně vyvrácení skutečnosti, že v ordinaci ve které roky působíte zůstane ordinace praktického lékaře, nikoli jiného medicínského oboru. O tom, že hodláte opustit tuto lokalitu se delší dobu hovoří, ale informace od Vás by byla zásadní. Věřte, že z pozice starosty mám zájem o zachování lékařského servisu pro své občany, nicméně chápu, že soukromá praxe má svá specifika a jde o Vaše rozhodnutí. Děkuji předem za odpověď.

S úctou Vítězslav Čapek, starosta MO Pardubice VII.

Názor Lékařské komory je takový, že soukromá lékařská praxe je v podstatě volná živnost a je na doktorovi, kde a kdy bude ordinovat. Oslovil jsem odd. zdravotních služeb Pardubického kraje, které se sice stará o zdravotnická zařízení, jejichž zřizovatelem je kraj (nemocnice, pohotovosti, speciální zdravotní ústavy, LDN apod. ), ale také uděluje licence praktickým lékařům a vypisuje výběrová řízení na tyto pozice v obcích. Tam jsem se dozvěděl, že pan doktor Kotásek žádnou změnu nehlásil ( a také nemusel viz níže ) a že dostupnost lékařské péče řeší zdravotní pojišťovny a máte se prý každý z vás informovat u své pojišťovny. To jsem udělal za vás a oslovil jsem VZP, coby asi nejrozšířenější ústav. Ani zde o naší konkrétní situaci nevědí, nicméně je-li dostupná vzdálenost lékařské péče do 35min, je vše dle daných norem a tudíž si pan doktor klientelu ponechává. Jelikož je ordinace v soukromém vlastnictví, nemohu já ze své pozice nijak zasahovat. Přesto se pokusím promluvit s lékaři, o kterých se dovídám, že hledají místo pro svou praxi. Při zjišťování těchto skutečností jsem hovořil postupně s 10ti zainteresovanými lidmi a ač je výsledek pro vás nevýhodný, nic s tím v této chvíli nezmůžu.

V. Čapek.


Kalendář akcí

Únor 2020
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4
  • Jednání MK Ohrazenice
5
  • Jednání MK Rosice
6
7 8 9
  • Jednání MK Doubravice
10
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 27 28 29  

← Leden 2020 Březen 2020 →


© 2020, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑