Přejít na hlavní obsah

Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Zvýšení bezpečnosti na přechodech II.

21.02.2019 Marek Bernard |

Dobrý den pane starosto, navážu na dotaz pana Hrádka ze 13.2.2019. Stejný problém je na ulici Okrajová na velmi frekventovaném přechodu mezi Krétou (tedy zastávkou MHD linky 13 u Kauflandu) a ulicí Sluneční směrem k ZŠ Polabiny 2. Tam denně přecházejí nejen děti z Kréty, ale také všechny děti mířící na uvedenou autobusovou zastávku. A provoz je tam díky Kauflandu skutečně obrovský. Bohužel Městská policie tam dohlíží pouze ojediněle. Rád bych Vás proto požádal o projednání možných úprav se starostou Polabin a pomoc při prosazení ostrůvku a semaforů v tomto velmi frekventovaném úseku (když mohou být dvoje semafory na přechodech na ulici kpt. Bartoše mezi Polabinami 3 a 4, tak pro ne zde). Myslím, že by to ocenili nejen rodiče dětí z Kréty, ale také naši starší spoluobčané (převážně z Polabin 2), kteří na uvedenou zastávku MHD a do přilehlých obchodů často míří. Jeví se mi to tedy jako společný zájem obou městských částí. Děkuji Vám a jsem s pozdravem Marek Bernard, Rosice-Kréta

2019-02-21 16:46:16

Zdravím Vás pane Bernarde.

Stručně. Toto místo se již řeší. S panem starostou jsem v kontaktu.

V. Čapek.

Zvýšení bezpečnosti na přechodech

13.02.2019 Dalimil Hrádek |

Dobrý den pane starosto, píšu Vám jako otec 9-leté dcery. V září 2019 to bude 10 let co naše rodina spokojeně žije na sídlišti v "Nové Trnové". Je to dobré místo pro život, je tu klid, pohoda a pěkné volno-časové hřiště. Naše dcera se pomalu dostává do věku, kdy bude chodit sama ze školy (Polabiny II na ul. Prodloužená). Jde o to, že po cestě bude muset (stejně tak jako jiné děti) přejít přes frekventovanou silnici (Jiřího Potůčka). Jako řidič dobře vím, že ne každý tu projíždí předepsanou 50-tkou. Oba použitelné přechody tj. na Jana Kubiše (u AAA) a Jožky Jabůrkové (u hřiště Karla Šípka) jsou sice označeny dopravní značkou (a také osvětleny), ale stále si myslím, že pro bezpečnost našich dětí je to málo. Z jiných míst přeci známe automatické semafory, ostrůvky a zúžení silnic. Vím, že Vaše pravomoci jsou omezené, ale chtěl bych na Vás apelovat, abyste nám rodičům vyšel vstříc a podpořil nás v naší snaze ochránit naše děti před následky dopravních nehod. S úctou Dalimil Hrádek

2019-02-13 12:04:12

Dobrý den, pane Hrádku.

Chápu Váš požadavek. Takových míst je mnoho a řada stávajících přechodů ani nejde osvětlit, protože když se do nich, už jen projekčně, sáhne, dojde se k závěru, že tam vůbec být nesmí. Domnívám se, že v tomto místě ( u f.AAA) by to bylo možné zrealizovat. V současné době se chystají na všech obvodech investiční plány pro následující roky. Já navrhnu stavbu nového chodníku podél areálu SBD a AAA, kde je dnes vyšlapaná pěšina. Pan náměstek primátora J. Rychtecký má myšlenku odplocení sportovního hřiště ZŠ Polabiny III, a s tím by šlo i vyřešit situaci s Vámi zmiňovaným přechodem. Školáci by již nemuseli obcházet školní areál ulicí Prodloužená. Vozovka v ul. J. Potůčka v tomto místě již územně patří k Polabinám, tedy MO II. Váš požadavek, který osobně podpořím, tedy předávám panu starostovi Radku Hejnému.

S pozdravem Vítězslav Čapek.

Zpravodaj

18.12.2018 Vlasta Vavřinová |

Proč nám ve zpravodaji posíláte novoročenku ke končícímu roku 2018?

2018-12-18 17:05:17

Dobrý den,

za nedopatření se omlouvám, ačkoli jde o chybu grafika z tiskárny. Texty a články doplňujeme svými fotografiemi, ale pokud usoudí grafik při finálním dokončení tiskoviny, že zbylý prostor doladí fotografiemi z archivu tiskárny, necháváme to na něm. Bohužel, tetokrát se chybička vloudila. Ač se nám omlouvá, už s tím nic nenaděláme. Svět se snad nezboří a případný sběratel má alespoň kuriozitu do sbírky.

V. Čapek.

Park Ohrádka

20.11.2018 Šárka Petráňová |

Dobrý den,můžu Vás požádat zda-li by šlo v parku opravit v parku dětská houpačka na řetězu,konečně tam je opěrátko pro malé děti a nějaký chytrák to rozbije,ještě sem si dnes všimla ta zelená síť je natrhnutá,a vajgly samozřejmě,když nepomáhají kamery,mohla by se napsat cedule červená chovejte se slušně a s respektem,slouží pro hraní a ne ničení.Chce se mi brečet.Jo a dobrý,že je tam wc,zatim teda vždy čistý,děkuji

2018-11-20 13:05:13

Dobrý den paní Petráňová.

Děkuji za upozornění. Závady určitě odstraníme.WC jsme letos vyzkoušeli, ale přiznám se, že jsem nevěřil v bezproblémový provoz. Kupodivu však zařízení fungovalo bez závad a tak od jara opět zařízení instalujeme a kromě Ohrádky a Lesoparku J. Potůčka, přidáme i v Rosicích na Březince a po zhotovení hřiště v Doubravicích i tam.

V. Čapek.

Jak mají komunikovat po telefonu.

30.10.2018 Jaroslav Jirka |

Vážený pane starosto.Dnes 30.10.2018 v 11.hodin jsem volal na telefonní číslo ,které máte uvedené na domovské stránce na internetu.Měl jsem zájem o zajištění bezpečnosti potulijícího se psa.Jak jsem ale byl překvapen přístupem pracovnice úřadu,který by měl ve své podstatě mít zájem o vyřešení takovéto věci.Bylo mi řečeno,že úřad se o takovéto věci NESTARÁ a volá stejně M.Policii.Na můj návrh,aby tedy policii zavolala mi bylo velice stroze oznámeno,že tam volat nebude a mám tam zavolat sám.Je to teda pro mne veliké překvapení,když pracovník státní správy odmítne takovéto oznámení vyřídit.Na co tam potom za státní peníze sedí.Navíc její reakce,když jsem jí navrhl,aby tam zavolala sama a za státní peníze byla taková,že mi položila telefon.Takže mi bylo naznačřeno,abych neotravoval a za SVÉ peníze se snažil napravit její neochotu cokoliv v uvedené záležitosti podniknout.Děkuji pěkně.Jen víc takových-to pracovníků státní správy.Doufám alespoň v její napomenutí z Vaší strany.Znechucený občan Jirka.

2018-10-30 11:57:11

Dobrý den pane Jirko,

Věc jsem prověřil a s pracovnicí jsem hovořil. Faktem je, že policii mohla bez problémů zavolat ona a ušetřit Vás tohoto překvapení. Je však lepší, když upozornění na volně pobíhající zvíře podá přímo občan a může tak s odchytovou službou komunikovat. Volání na tísňovou linku je, domnívám se, zdarma. Telefon jste dle pracovnice položil Vy. To však nevím, ale máte-li zájem, je možno hovor přes operátora zrevidovat. Pokud Vám to takto stačí, tak pracovnice úřadu ( ne státní správy ) byla poučena, že může městskou policii zavolat ona. Údaje o lokalizaci, druhu a vzhledu zvířete však musíte stejně oznámit Vy.

S omluvou Vítězslav Čapek.

jednání ZMO

24.09.2018 Víťa Košťál |

Ahoj starosto. Na 21. jednání ZMO jsme jako jeden bod probírali „Plnění Programu rozvoje za 2017“. Zastupitelstvo se dohodlo, že odstavec 13 a 14, týkající se MP není plněn ke spokojenosti našich občanů. Spolupráce neprobíhá dle našich představ. Paní Tomšů garantovala, že vyhodnocení bude upraveno ve smyslu špatné spolupráce ze strany MP, kdy není plně reagováno na naše podněty a připomínky. Je velice zajímavé, že na 22. jednání je předkládán materiál „Plnění Programu rozvoje za celé období“ a odstavce 13 a 14 jsou v téměř původním znění. Jestliže něco nefunguje v roce 2017, jak je možné, že to najednou perfektně funguje za celé volební období? Nebo to mám chápat tak, že dohoda, která byla ujednána na jednání ZMO pro Tebe a úřad nic neznamená? Musíme vše schvalovat usnesením, aby to bylo pro všechny závazné? ZMO je pouze na schvalování předložených materiálů bez možnosti připomínek a úprav? S přáním: "Hodně pracovních úspěchů". Víťa Košťál

2018-09-24 18:13:18

Vážený zastupiteli.

Ověřitel zápisu ze zmiňovaného jednání, tedy paní Tomšů dostala k nahlédnutí svodky MP ( neveřejné ), z nichž bylo zřejmé, že městská policie hlášené incidenty řeší. Jak je řeší, je již na jejich rozhodnutí dle kompetencí. S panem ředitelem a velitelem okrsku mám pravidelné schůzky a rozhodně si nemyslím, že spolupráce je špatná, což bys rád v textu viděl. Ostatní nehodlám komentovat. Můžeš to dělat lépe.

Také mnoho úspěchů V. Čapek.

dotaz-

14.09.2018 Mgr. Radka Půlpánová |

Dobrý den pane starosto, ráda bych se zeptala, jakou modernizaci a renovaci připravujete pro své občany na nadcházející období pro jejich zlepšení bydlení na Krétě. Můj dotaz je směřován k "protihlukové" zdi v Nádražní ulici v Rosicích na Krétě. Tato zeď byla postavena před desítkou let. Je bohužel konstruována z dřevěných prken, které sami o sobě vibrují a navíc se již seschly a mají mezi sebou mezery. A navíc, tato zeď má na několika místech nevyhovující výšku (je nízká!?). V současné době si dovoluji říci, že zcela jistě tato "protihluková" zeď (jak se nazývá) neplní účel, ke kterému zde byla navržena a postavena. Má zabránit šíření hluku z rychlostní silnice, ale to se neděje. Věřím, že i tato záležitost bude v brzké době vyřešena ke spokojenosti místních občanů zde bydlících.O kousek dále např. v Ohrazenicích je také protihluková zeď, která je dostatečně vysoká, z masivního provedení a má hezký design a začlenění do okolí. Děkuji za Váš čas a jsem s pozdravem Mgr. Radka Půlpánová

2018-09-14 11:08:11

Dobrý den paní Půlpánová.

PS na Krétě je majetkem ŘSD. Osm let zmiňuji nutnost rekonstrukce při každém jednání s majitelem. V Ohrazenicích byla již vystavěna stěna odpovídající dnešním požadavkům a v letošním roce byla vyměněna i stěna mezi dvoupruhy ve vozovce. Momentálně se přestavuje část stěny u nadjezdu ke Globusu a poté už se dočká i Kréta. Ještě letos je v plánu výměna dřevěných fošen za betonové dílce a vzniká projektová dokumentace pro kompletní přestavbu celé protihlukové stěny. Zde za městský obvod nárokujeme její prodloužení až ke křižovatce u f. Auto Dryml. Havarijní stav současné stavby je dán dobou existence a navíc v době vzniku jezdila po silnicích sotva polovina vozidel. Máte, nebo máme plné oprávnění požadovat změnu a snad už k ní brzy dojde.

S pozdravem V. Čapek.

Hlasitá hlášení

04.09.2018 Ivo Bálský |

Už zase otravujete několikrát za odpoledne nějakými nesmyslnými řvoucími hlášeními, kterým není rozumnět ani slovo a jejdiný jejich účinek je že se člověk naštve, úplně ztratí náladu po návratu z práce a musí zavírat okna, aby slyšel to to slyšet chce, aby pak okna v tomhle počasí zase musel otevírat a tak dokololečka. Je to od vás sprosté a bezohledné a v podstatě zneužití úřední moci, protože člověka obtěžujete nesmyslným ohlušujícím hlukem, kterému se nemůže žádným způsobem bránit, ani před ním uniknout. Ivo Bálský

2018-09-04 18:00:18

Dobrý den pane Bálský.

To je věc názoru a máte pravdu, že je to stále "dokololečka", jak píšete. Lidé chtějí, aby se pořádaly akce pro veřejnost, když se pořádají a přijde málo návštěvníků, tak slyšíme, že o tom nikdo nevěděl apod. Od toho je mimo jiné právě rozhlas, aby se daly akce na vědomí občanům. To zase vadí takovým jako jste Vy. Prostě nekonečný příběh, dlouhý jako americký seriál. Myslím, že přežít se to dá a úřední moc je někde úpně jinde.

S pozdravem V. Čapek.

rušení nočního klidu

17.08.2018 Alena Reinbergová |

Dobrý den, pane starosto, poslední dobou se děje to, že v domě v ulici Jana Hrubého v Trnové se z oken ozývá hlasitý štěkot psů po celou noční dobu. Zajímalo by mě, jaký předpis (vyhláška) se vztahuje na tuto situaci, jedná-li se o rušení nočního klidu, případně nehlášený chov psů v jednotlivých bytech. Připadá mi, že na sídlišti je více psů jak lidí, vše je pokálené a pomočené, jak jsem vám již psala v emailu ze dne 8. 1. 2018.. Děkuji za odpověď. Alena Reinbergová

2018-08-17 12:56:12

Dobrý den paní Reinbergová.

K minulému dotazu dodávám, že označníky ulic i koše na psí exkrementy jsou instalované. Noční štěkot domácích mazlíčků je nejlépe řešit upozorněním přes domovní samosprávu, případně městskou policii. Ta však může maximálně vyzvat majitele bytu, aby si zavřel okna. To je asi největší příčina slyšitelnosti.  Vedro, trvající již několik měsíců, nutí obyvatele k nočnímu větrání bytů, včetně Vás.

V. Čapek.

park Ohrádka

17.08.2018 Lenka Bělohlávková |

Dobrý den, chtěla bych Vás touto cestou poprosit, zda by bylo možné opravit schůdek který vede na skluzavku v parku Ohrádka. Schůdek je otočený,, vzhůru nohama´´ otočil se ve svém základu. Předem děkuji S pozdravem Lenka Bělohlávková

2018-08-17 12:32:12

Děkuji za upozornění paní Bělohlávková. Zjednáme nápravu.

Pěkný den V. Čapek.


Kalendář akcí

Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

← Prosinec 2020 Únor 2021 →


© 2021, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑