Přejít na hlavní obsah

Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Koš na psí exkrementy v ul. Jana Hrubého

08.01.2018 Alena Reinbergová |

Dobrý den, pane starosto, bydlím na novém sídlišti v Trnové. Po nastěhování obyvatel do "rezidence" v ulici Jana Hrubého jsou jejich psi venčeni na travnatých pásech mezi domy a exkrementy nikdo neuklízí, protože v blízkosti není příslušný koš se sáčky. Byla bych ráda, kdybyste tento problém vyřešili. Kromě toho upozorňuji, že nejsou ulice označeny svými názvy, takže motoristé přijíždějící po ulici Jana Kubiše si vůbec neuvědomují, že by měly dávat přednost vozidlům příjíždějícím zprava, protože to jsou ulice a ne parkoviště. Proč zmizela tabule, která upozorňovala na křižovatky bez rozlišení přednosti? Děkuji Vám za odpověď. Alena Reinbergová

2018-01-08 16:16:16

Dobrý den paní Reinbergová,

Koš na psí exkrementy doplníme, ale popravdě, není to zadarmo a v okruhu 100 metrů je další. Co se týká dopravního značení, tak ke změnám došlo při úpravách za účelem vytvoření vyhrazeného prostoru pro chodce na vozovce, což bylo jediné řešení, jak nahradit chybějící chodník. Konkrétní druh značek si v rámci projektů určuje PČR. Doprvní inspektorát preferuje co nejméně značek. Trend nerozlišených křižovatek postupně funguje v mnoha částech města. Jen u nás je taková situace v celé Krétě, v severní části Trnové včetně vás a téměř celých Ohrazenicích. Každý řidič snad absolvoval autoškolu a má mu být jasné, že není-li označena hlavní silnice, platí přednost zprava. Výsledkem má být pomalejší a bezpečnější jízda.

V. Čapek.

Praktický lékař v Ohrazenici

02.01.2018 Jan Plíšek |

Dobrý den, rád bych se Vás touto cestou zeptal, jak to bude s praktickým lékařem v Ohrazenici. Slyšel jsem přímo od zdravotní sestry, že se MUDr. Kotásek přemístí do Pardubic na Palackého tř., ale nevím, zda a kdo bude ordinovat po něm zde v Ohrazenici. Pokud zde bude zachována ordinace praktického lékaře, rád bych se v ní zaregistroval, abych v případě např. horečky nemusel přejíždět do Pardubic. Děkuji předem za odpověď. Ing. Jan Plíšek, Ohrazenice, Trnovská 248

2018-01-02 13:35:13

Dobrý den pane Plíšku.

Váš dotaz se několikrát shoduje s dalšími občany. Pana doktora Kotáska jsem písemně oslovil s podobnou otázkou již 12.10.2017, bohužel bez jakékoliv odezvy. Text přikládám :

Vážený pane doktore,

Obracím se na Vás s dotazem. Na podnět mnoha dotazujících se občanů z Ohrazenic a na žádost Místní komise Rady MO Pce-VII v Ohrazenicích prosím o potvrzení, případně vyvrácení skutečnosti, že v ordinaci ve které roky působíte zůstane ordinace praktického lékaře, nikoli jiného medicínského oboru. O tom, že hodláte opustit tuto lokalitu se delší dobu hovoří, ale informace od Vás by byla zásadní. Věřte, že z pozice starosty mám zájem o zachování lékařského servisu pro své občany, nicméně chápu, že soukromá praxe má svá specifika a jde o Vaše rozhodnutí. Děkuji předem za odpověď.

S úctou Vítězslav Čapek, starosta MO Pardubice VII.

Názor Lékařské komory je takový, že soukromá lékařská praxe je v podstatě volná živnost a je na doktorovi, kde a kdy bude ordinovat. Oslovil jsem odd. zdravotních služeb Pardubického kraje, které se sice stará o zdravotnická zařízení, jejichž zřizovatelem je kraj (nemocnice, pohotovosti, speciální zdravotní ústavy, LDN apod. ), ale také uděluje licence praktickým lékařům a vypisuje výběrová řízení na tyto pozice v obcích. Tam jsem se dozvěděl, že pan doktor Kotásek žádnou změnu nehlásil ( a také nemusel viz níže ) a že dostupnost lékařské péče řeší zdravotní pojišťovny a máte se prý každý z vás informovat u své pojišťovny. To jsem udělal za vás a oslovil jsem VZP, coby asi nejrozšířenější ústav. Ani zde o naší konkrétní situaci nevědí, nicméně je-li dostupná vzdálenost lékařské péče do 35min, je vše dle daných norem a tudíž si pan doktor klientelu ponechává. Jelikož je ordinace v soukromém vlastnictví, nemohu já ze své pozice nijak zasahovat. Přesto se pokusím promluvit s lékaři, o kterých se dovídám, že hledají místo pro svou praxi. Při zjišťování těchto skutečností jsem hovořil postupně s 10ti zainteresovanými lidmi a ač je výsledek pro vás nevýhodný, nic s tím v této chvíli nezmůžu.

V. Čapek.

odstavené auto

27.11.2017 Vladimír Klimpl |

Pane starosto posílám opět dotaz ohledně auta odstaveného v ulici M.Majerové v Ohrazenicích tato záležitost už byla jednou posuzována bez výsledku,auto už tady stojí jedenáct let,ztratily se registrační značky 4T5 57 01 Ford Escort výrobního čísla WFONXXGCANRT36189 tak prosím o řešení této situace.

2017-11-27 13:50:13

Ještě jednou dobrý den pane Klimple,

informaci jsem předal k řešení odboru ŽP a Dopravy ÚMO. Autovraky jsou celoměstským problémem a legální řešení likvidace těchto vozidel je hrozně zdlouhavé. Na podnět, jaký jste poskytl třeba vy, vyzývá úřad soudního znalce, který vystaví za úplatu odborný posudek, jehož výsledkem je určení vraku vozidla, nebo ne. Pokud ne a vozidlo neporušuje zákon, či vyhlášky ( stojí tam, kde stát může ) není možnost s tím nic dělat, ačkoli zabírá parkovací místo a přitom se hodí spíše do šrotu. Pokud se o vrak dle znalce jedná, následuje oslovení provozovatele, vylepení výzvy k odstranění a vyvěšení na úřední desce. Vše má své lhůty a teprve poté můžeme, opět za úhradu, nechat vrak odtáhnout a zlikvidovat.

Na posledním jednání Kolegia starostů s vedením města 8.11. 2017 padl požadavek na vytvoření jednotného postupu, posvěceného právním oddělením MmP tak, aby bylo možné přemístit tato vozidla, kterých je ve městě určitě stovka, na jedno místo a pak by se teprve řešily. Tak snad se nějaký postup najde.

S pozdravem V.Čapek.

ulice M.Majerové Ohrazenice

26.11.2017 Vladimír Klimpl |

Pane starosto může mi někdo kompetentní v otázce dopravy nebo vy sdělit jak dlouho ještě potrvá po montáži horkovodu dodělání prací v ulici protože parkování a provoz na hřišti je hrůza pro obyvatele domů v lokalitě a trvá to nad rámec původního sdělení.

2017-11-26 13:23:13

Dobrý den pane Klimple.

Termín dokončení těchto prací, které souvisí s výstavbou tzv. Nových Ohrazenic je 12.12.2017, takže zatím nedochází ke zpoždění ukončení díla.

S pozdravem V. Čapek.

Revitalizace - Finské domky

22.11.2017 Helena Bendová |

Dobrý den, můžete mě prosím informovat o termínu realizace "Revitalizace veřejného prostranství Finské domky Ohrazenice" - oblast mezi ulicemi Mrštíků a Arbesova? Předem děkuji za odpověď.

2017-11-22 15:43:15

Dobrý den paní Bendová,

omlouvám se za pozdější reakci. Minulý týden jsem byl mimo úřad. Revitalizace veřejného prostranství ve Finských domcích je závislá na udělení finálního stavebního povolení, což se poněkud protáhlo. Předpoklad obdržení tohoto povolení je v zimních měsících a následně vypsání VŘ na zhotovitele. Takže se stavbou je počítáno pro rok 2018. Odpověď je v podstatě shodná s minulým dotazem viz níže.

S pozdravem V. Čapek.

Dobrý den, dočetla jsem se zde o investičním plánu roku 2016 a sice o revitalizaci veřejného prostranství mezi Finskými domky v Ohrazenicích. Zajímalo by mě, zda se s tímto plánem počítá a zda úpravu plánujete? Myslím, že by to bylo účelné nejen po stránce vizuální, ale i té praktické, neboť projíždět obytnou zónou s ohledem na ne vždy šťastně zaparkovaná auta, jež nyní nemají žádný řád, je mnohdy komplikované nejen pro auta, ale nebezpečné i pro pěší (např. děti). Děkuji za odpověď, Vlasta Horníčková

2017-11-15 17:41:17

Dobrý den paní Horníčková.

Proměna veřejného prostranství se bohužel prodloužila kvůli administrativním komplikacím, ale v roce 2018 by mělo být dílo kompletně hotové. Právě kvůli parkování bylo třeba dalšího stavebního povolení. Došlo i k několika odvoláním, nutná je i přeložka el.vedení včetně sloupu atd. Výsledkem bude zlikvidování nebezpečných podzemních nádrží, nové parkové úpravy, cesty, parkovací místa, herní prvky a sáňkovací kopec pro děti. Situační plány je možné vidět na našem webu ( http://www.pardubice7.cz/revitalizace-verejneho-prostranstvi-finske-domky-ohrazenice ). V rozpočtu na příští rok bude pro tuto inestici nachystáno cca 4mil Kč.

Pěkný den. V. Čapek.

MHD - Rosice n./Labem v r. 2018

14.11.2017 Jaroslava Pacáková |

Dobrý den, vážený pane starosto, dovoluji se na Vás obrátit s dotazem. Již přes třicet let bydlíme v této lokalitě a vždy zde byl trochu problém s městskou hromadnou dopravou. Rádi bychom věděli, jestli od nového roku 2018, bude současný stav jízdního řádu MHD zachován. Patříme mezi dříve narozené a většina našich vrstevníků, by změny v těchto službách, k lepšímu, přivítala. Přeji pěkný den J.Pacáková

2017-11-14 16:25:16

Dobrý den paní Pacáková.

Sladit linky MHD v celém městě je pořádná práce. Za poslední roky se povedlo v Rosicích zajistit večerní spoje dle našich přání. Pravdou je, že kromě ranních autobusů je většina vozů poloprázdná, přesto se snažíme linky posílit, jakmile se s jízdními řády manipuluje. K tomu dojde i v brzké době v návaznosti na zprovoznění trolejbusové trati do Ohrazenic. Vše je zatím ve hře, ale nabízí se varianta, že by do Rosic zajížděla "šestka" místo "devítky", a ta by byla výrazně častější. Jinak by končila u Kauflandu a do Trnové a Ohrazenic by pokračovala "třináctka". Vše je zatím v jednání. Zprovoznění trolejbusů vypadá asi na polovinu r. 2018.

S pozdravem V. Čapek.

vozovka v ul. J.Jabůrkové

12.10.2017 Stanislav Vladyka |

Dobrý den. Možná nejsem jediný, kdo se Vás dotazuje, jak je to s výstavbou místní komunikace v ul. J.Jabúrkové. Již více jak měsíc jsou hotové vodovodní přípojky a do jejich výkopů na zarovnání byl navezen hrubý štěrk. My, co tam bydlíme si asi budeme muset pořídit nové gumy, které velmi trpí na ostrém štěrku i při velmi pomalé jízdě. Asi těžko budeme moci žádat o příspěvek na jejich koupi. Vámi původně avizovaný termín byl konec září 2017 jste nyní posunuli do konce listopadu 2017. Vážně pochybuji o realizaci v tomto termínu. Nedovedu si představit co se poděje v zimním období při průtahu pluhem, pokud nebude vozovka opravena. Co Vy na to.? Přeji hezký den. Vladyka St.

2017-10-12 17:51:17

Dobrý den pane Vladyko.

Stavba v ul. J. Jabůrkové se z více důvodů zkomplikovala a termín dokončení je skutečně prodloužen, nicméně dílo bude dokončeno a sjízdnost zajištěna.V nejbižší době se zahájí práce. Ještě na podzim bude kompletně dokončen povrch v úseku od č.p. 261 po 215, úsek kolem garáží po ul. J. Potůčka se uvede do sjízdného stavu a společně s úsekem č.p. 279 až 251 se dokončí na jaře 2018.

Také hezký den V. Čapek.

Zastřešení kontejneru na odpad

27.08.2017 Lukáš Krystek |

Dobry den, rad bych se Vás zeptal, zda je možné renovovat zastřešení kontejneru v ulici Školská (228)? Chtěl bych Vás noc poprosit o zvážení této investice. S rodinou zde bydlíme již 4 roky a snažíme se okolí domu udržovat v pořádku a v čistotě. Rádi bychom měli v pořádku i tuto věc. Předem Vám mockrát dekuji za odpověď. Hezky den Lukáš Krystek

2017-08-27 10:15:10

Dobrý den pane Krystku,

omlouvám se za pozdní reakci. Chtěl jsem Vám odpovědět s informací o konkrétním řešení. Přestavu kontejnerového stání máme v plánu, ale zatím řešíme vhodné umístění stavby tak, aby vyhovovala rozhledovým poměrům v místě, dochozí vzdálenosti pro celou oblast a podmínkám stavebního zákona. Náš návrh otočit směr jízdy v tamní jednosměrce ( vyřešilo by to výhled v křižovatce ) neprošel u samospráv bytových domů. Určitě však řešení najdeme a Váš oprávněný požadavek bude vyslyšen.

S pozdravem V. Čapek.

voda

21.06.2017 Vladimír Klimpl |

Dobrý den pane starosto chtěl bych vědět z jakého zdroje při absolutním nedostatku vody se čerpá tato kapalina na kropení fotbalového hřiště po 24 hodin v Ohrazenici?

2017-06-21 19:00:19

Dobrý den pane Klimple.

K zavlažování travnatého fotbalového hřiště ve sportovním areálu Ohrazenice je používána voda z vlastního vrtu provozovatele. K regulaci a omezení čerpání vody zatím nedošlo.

S pozdravem V. Čapek.


Kalendář akcí

Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

← Prosinec 2020 Únor 2021 →


© 2021, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑