Přejít na hlavní obsah

Městský obvod Pardubice VII Rosice n. Labem, Trnová, Ohrazenice, Doubravice, Semtín


Zeptejte se starosty

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

kantejnery na trideny odpad

28.10.2013 Tomáš Tesař |

Dobrý den.chtěl jsem se zeptat zda se neuvažuje o umístění konterjneru na plast a papír někde do středu kolonie finských domků? děkuji Tesař

starosta | 2013-10-28 15:25:15

Dobrý den pane Tesaři,
pokud se jedná o finské domky v Ohrazenicích, jsou momentálně funkční dvě hnízda s kontejnery. Vždy po třech nádobách na plast, papír a sklo a sice  v ulici Dvořákova a Smetanova. V brzké době hodláme přemístit stanoviště ze Smetanovy ul. do Arbesovy proti nově otevřené školce. Navíc v ulici bezejmenné přibude v rámci výstavby nového chodníku kontejner na textil.
S pozdravem Vítězslav Čapek

Cyklostezka Polabiny - Rosice

07.08.2013 David Lebeda |

Vážený pane starosto, chtěl bych se zeptat, jaký je vlastně současný stav ohledně možné opravy cyklostezky podél Labe od železničního mostu ke svítkovskému mostu. V minulosti se ochota něco s touto stezkou udělat měnila - už jsem slyšel, že oprava není možná proto, že stezka leží na soukromých pozemcích, pak jsem slyšel o velkolepých plánech tuto stezku opravit a oživit i doplněním laviček nebo parku někde na konci... Jak to tedy dnes vlastně vypadá - uvažuje se o nějakém zkulturnění nebo je to u ledu? Mně osobně by asi nevadil ani tak rozbitý povrch, jako poměrně vysoké hrboly od kořenů stromů na pár místech. I kdyby nebyly peníze na opravu celé stezky, tak aspoň strhnutí těchto hrbolů by byl myslím počin, který by hodně cyklistů ocenilo. Předem děkuji na snad aspoň trochu příznivé informace :) David Lebeda, Svítkov

2013-08-07 15:13:15

Zdravím Vás pane Lebedo,
otázku rekonstrukce cyklotrasy podél Labe od Polabin po svítkovský most jsme vloni opět otevřeli a proběhla řada jednání i místních šetření s majiteli pozemků, ochranářů atd. Máme povolení ke kácení stromů, máme projektovou dokumentaci a po jednání s městem a Povodím Labe si celou věc převzalo na starost město z důvodu vyřešení majetkových záležitostí. Dnes mají cyklisté a bruslaři " zelenou " a tak věřím, že rekonstrukce povrchu této účelové komunikace ( cyklostezka musí mít jiné parametry ) se v brzké době povede zrealizovat. S parkovými úpravami a pokračováním za mostem podél popílkoviště se nyní nepočítá. Tolik aktuální informace.

S pozdravem Vítězslav Čapek 

bezpečnost na cyklostezce

10.06.2013 Jiří Klicpera |

Vážený pane starosto, dne 31.1.2013, tedy před více než 4 měsící, jsem zde zanechal dotaz týkající se bezpečnosti cyklistů na cyklostezce na nadjezdu Semtín. Na dotaz nikdo nereagoval a také se tam nic neděje. Použil jsem v dotazu trochu nadsázky, nicméně nemám ve zvyku si dělat z lidí šprťouchlata, jak to dělají v posledních letech na pardubickém magistrátu a očekával jsem alespoň odpověď. Neříkejte mi, že se mail někde záhadně ztratil....Pro jistotu svůj předchozí dopis na tuto adresu ještě jednou zopakuji. Vážený pane starosto, obracím se na Vás se žádostí o trochu péče o mé dítě. Nelekejte se, tímto dítětem jsou míněna svodidla na cyklistické stezce přes nadjezd Semtín, kudy jezdí zejména v létě velké množství občanů Pardubic nejen do práce, ale i za sportem a rekreací. Když se postavil nadjezd, bylo to někdy v r. 1987, jsem podal zlepšovací návrh, aby byly traverzy svodidel čnící do cyklostezky jako žraločí zuby, propojeny jednoduchým jeklem tak, jak se nakonec i stalo. Významně se tím zlepšila bezpečnost cyklistů, kterých tehdy jezdilo do Semtína hodně. Mohl by o tom vyprávět můj tehdejší kolega Vratislav Vojtíšek nebo Jaroslav Kolář. Za ten zlepšovák jsem dodnes nedostal ani poděkování, ale v poslední době dostalo moje dítě hodně napráskáno od nezbedných automobilistů a dost velká část těch cyklosvodidel už tam chybí. Stav se tím vrátil k původnímu... Chvíli mi trvalo, než se mi z návrhů vykroutili správcové silnic a naposledy mi bylo řečeno, že to je v majetku městské části. Takže pokud je to pravda, prosím Vás za své dítě, které ještě neumí mluvit, ale zato hlasitě pláče, podívejte se na věc a zkuste mu trošku pomoci s kouskem jeklu a autogenem, až bude trochu počasí. My cyklisté bez rozdílu věku, pohlaví, náboženství i místa bydliště bychom chtěli jezdit zase po bezpečnější cyklostezce bez číhajících žraločích zubů.... Za všechny i jako starostlivý otec Vám děkuji Ing. Jiří Klicpera CSc. 31.1.2013

2013-06-10 15:56:15

Dobrý den pane Klicpero,
nezlobte se, ale ať hledám, jak hledám, opravdu čtu Váš dopis poprvé a 31.1.2013 v poště není. No navadí. Máte pravdu, že cyklostezka na semtínském nadjezdu je v naší správě a tudíž oprava ukradených svodidel a chybějících prvků jde tzv. za námi. Již jsem Váš požadavek tlumočil na dnešní poradě a situaci budeme řešit.
S přáním pěkného dne Vítězslav Čapek.

sekání trávy

29.05.2013 Vladimír Klimpl |

Vážený pane starosto.Obecní pozemek přilehlý k fotbalovému hřišti v Ohrazenicích od vjezdové brány do areálu k přilehlým garážím nebyl posekán/metrové kopřivy,lopuchy a lebeda/byť najaté firmy sekaly další obecí pozemky u přilehlých bytových domů.Prosím o nápravu,vypadá to hrozně.Děkuji

2013-05-29 16:05:16

Dobrý den pane Klimple,
byl jsem se na místě podívat a skutečně jde o část městského pozemku, který máme ve správě a sekat ho má externí najatá firma. Firma pro nás seče letos prvním rokem a může se občas nějaký výpadek vyskytnout, než si všechno " osahají ". V okolí u bytovek a garáží jsou pozemky soukromé. Již jsme dosečení zaurgovali.
S pozdravem V.Čapek.

Doprava v Ortenově ulici

08.04.2013 Zuzana Krpatová |

Dobrý den, po zprovoznění mostu mezi ulicemi Ortenova a Fryčova využívá daného propojení řada řidičů, kteří při průjezdu Ortenovou ulicí hrubě porušují jak omezení rychlosti na 30 km/h, tak pravidlo přednosti zprava. Vzhledem k tomu, že v této lokalitě nejsou chodníky a žijí zde převážně rodiny s malými dětmi, mohlo by snadno dojít k nehodě. Ráda bych se zeptala, zda existuje možnost, jak tomuto porušování pravidel zabránit.

2013-04-08 11:23:11

Dobrý den paní Krpatová, bohužel se tato situace dala předpokládat. Řešení bych viděl v instalaci vodorovného značení tzv. STOPČÁRY bez nápisu STOP v pravých jízdních pruzích u každé křižovatky, což zdůrazní přednost zprava. Dublování " třicítek " v zóně třicet, či zaslepení ulice v místě, kde byly betonové zátarasy by asi neprošlo schvalováním na odboru dopravy a PČR. Zpomalující příčné prahy jsme předloni na žádost Vás obyvatel Ortenovy ul. demontovali, neboť působily destruktivně na vaše novostavby. Určitě se o něco pokusíme.
přeji pěkný den. V.Čapek

Městský rozhlas

21.03.2013 Jaromír Novák |

Dobrý den pane starosto,je to již více než půl roku(21.8.12),kdy jsem v této rubrice upozornil na nesrozumitelnost hlášení po instalaci nového tlampače v ulici Mrštíků.Od té doby se nic nezměnilo.Tehdy,jste odpověděl, že je to možné řešit, když o tom již víte a proto se pokouším ještě jednou připomenout. Děkuji J.Novák

2013-03-21 14:50:14

Dobrý den, pane Nováku.
Mrzí mne, co čtu, neboť v podzimních měsících proběhlo několik podrobných šetření ohledně slyšitelnosti rozhlasu a následných oprav. Jistě, občas jsou evidovány nové závady, ale že by se za půl roku u Vás nic neopravilo mne udivuje. Dnes by mělo proběhnout hlášení a tak vše zaurguji.
S pozdravem V.Čapek


Kalendář akcí

Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

← Prosinec 2020 Únor 2021 →


© 2021, Městského obvodu Pardubice 7 – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Starý web

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑